Matovič vyhlásil referendum k programu KDŽP

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Matovič vyhlásil referendum k programu KDŽP

Je úžasné pozorovať, že po necelom mesiaci našej existencie robí iná, etablovaná politická strana referendum k nášmu programu.

Kresťanská demokracia - Život a prosperita vznikla tak, ako má vzniknúť každá politická strana. Vyzbierali sme podpisy a predstavili jasný politický program. KDŽP je nielen stranou ochrany života, ale, keďže máme v  hodnotových veciach jasno, sme a môžeme byť stranou jasného velbného programu, pre moderné prosperujúce Slovensko.

Igor Matovič po dlhých rokoch v politike ohlásil referendum, do ktorého zahrnul podstatné body z nášho programu.

Áno, chceme, aby na Slovensku boli ženy v gravidite chránené finančne a to od momentu potvrdeného tehotenstva. KDŽP totiž verí, že život v matke má rovnakú hodnotu ako život môj a Matovičov. Preto tento bod presadíme.

Rovnako budeme presadzovať zmenu volebného systému, pretože dnešný umožňuje fungovanie politickým stranám, ktoré majú 4 vlastníkov a žiadných členov. Toto nie je zmyslom politickej strany. Strana má byť organizáciou, ktorá tlmočí názory občanov z celého Slovenska a každý poslanec má mať konkrétnu zodpovednosť pred vlastnými voličmi. Nemá byť primárne zodpovedný majiteľovi strany, ale voličom.

Áno, rovnako budeme presadzovať, aby ľudia v sociálnych problémoch neboli hodení ako korisť exekútorom, ktorí ich zoderú z kože a na nich zarábajú. Dlhy je potrebné platiť, ale to neznamená, že pod úrokmi musíme ľudí zničiť.

KDŽP zlučuje kresťanské a národné sily.

Je úžasné pozorovať, že po necelom mesiaci našej existencie robí iná, etablovaná politická strana referendum k nášmu programu. Každý vie, že v tomto ponímaní je referendum marketingom. To skutočné referendum bude o necelý rok vo voľbách. Slovensko potrebuje politikov, ktorí majú vlastné myšlienky, idey a nekopírujú, pretože originál je len jeden.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo