Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. marec 2018

Kiska skončil

Prezident SR Andrej Kiska zrádza novembrový tábor v hodine dvanástej. U veľkej časti slušných ľudí skončil.
Kiska skončil

Kolega Jaroslav Daniška to vo svojom komentári zhŕňa takisto celkom presne. Vo svojom radikalizme však skúsim priniesť krátky, opačný pohľad.

Prezident Andrej Kiska je síce zaiste Dobrý anjel, ale slabý politik. Ak premiérka Radičová "nemala výbavu" na pôsobenie v kresle  Premiérky SR, nemá ju ani prezident Kiska v kresle Prezidenta SR.

Ukázalo sa to jasne najmä pri jeho pseudo-kauze "lety do Popradu". Útočil na neho vtedy zdecimovaný krokodíl Fešák od Strapatého; a Kiska iba stál ako fackovací panák. 

Ako panák stojí Kiska aj teraz; keď to slušné Slovensko najmenej potrebuje!

Na toto sme ho tam naozaj nevolili - a mohli by si to azda uvedomiť aj kolegovia z časopisu .týždeň, ktorí dookola Kisku bránia až do roztrhání těla...

Hrajú sa tu pritom na 200-ročnú americkú demokraciu; ideme v bielych rukavičkách vstupovať do boxérskeho ringu s protivníkom, ktorý si do rukavice bežne pribaľuje železo.

Prezident Kiska mal 10 a jednu možností, ako naťahovať čas. Ako kĺzať po hrane ústavnosti - povedané odborným jazykom - a kľučkovať medzi "môžem a musím".  Nech mu pritom je inšpiráciou český prezident Zeman, blahej pamäti. A diktovať podmienky. V Grassalkovičovom paláci nepotrebuje Slovensko len Dobrého anjela; ale najmä odvážneho a múdreho štátnika, ktorý má cit pre politiku a chvíľu výnimočného Okamihu!

Ja som navrhoval vyhlásiť vo výnimočnej situácii "Výnimočný stav". Ján Kuciak je predsa mŕtvy! A prezident MÁ na to podľa Ústavy právo. Tak, ako MY máme podľa Ústavy právo na občiansku neposlušnosť voči štátu, ktorý prestal existovať!

Čas predsa naťahuje aj Fico, a aktuálne si ho zrejme natiahol až na ďalší rok - dva. Čiže ďalšie dva roky buzerácií motoristov na cestách, ďalšie dva roky buzerácií z Daňového úradu, zo Sociálnej poisťovne; konsolidácia protivníka. Ďalšie dva roky strateného času, uneseného štátu, ukradnutých peňazí, stratenej energie, a najmä ilúzií....

Toto je azda to najhoršie, čo Kiska spôsobil: tú demoralizáciu, to sklamanie a schladenie všetkých slušných ľudí - od umelcov až po robotníkov - ktorým Kiska svojim zbabelým rozhodnutím opäť raz vrazil dýku do chrbta.

Mal pritom v rukách veľmi silné karty - podporu väčšiny Slovenska. Podľa prieskumov viac ako 60% obyvateľov chceli nové voľby. Kiska dobré kardy zhodil, a je dobré, ak už nebude znovu kandidovať na Prezidenta SR.

Inzercia

Čo ďalej?

Nuž čo; "bussiness as usual". Tie isté buzerácie, apatia verejnosti, hra na demokraciu, hra štátu s občanom na "mačku a myš". Ďalší odsúdení (mŕtvi?) novinári, bloggeri. A popálené prsty jednotlivcov, ktorí sa na toto nechcú, nedokážu a nemôžu len tak pozerať!

 

Pán prezdient Kiska - děkujeme - odejděte!

S úctou, Peter+

 

 

 

 

Odporúčame