Július Eckhardt

Július Eckhardt

Kresťan, spoločensky konzervatívny, ekonomicky liberálny

  Strana 1

  Blog
  Pribudne medzi obete koronavírusu aj Európska únia?
  Pribudne medzi obete koronavírusu aj Európska únia?

  V posledných týždňoch koronavírus zmenil prakticky všetko, čo sme doteraz poznali. Jednou z oblastí, ktorá tiež vyznieva nápadne paralyzovane, sú inštitúcie EÚ. Ponúka sa otázka, či práve "koronakríza" neposkytuje vzácnu možnosť odhaliť pravú tvár EÚ. O čom svedčia opustené budovy európskych inštitúcií? Neznamenajú náhodou, že kolos s astronomickým rozpočtom je vhodný len do dobrého počasia? Alebo nebodaj do šrotu?

  Blog
  Čo sa to práve udialo v Poľsku?
  Čo sa to práve udialo v Poľsku?

  V Poľsku sa na rozdiel od nás politická scéna číri už roky a nedávne eurovoľby tomuto číreniu pomohli nevídanou mierou. Poľsko práve zažilo niekoľko neočakávaných, v novodobej histórii bezprecedentných volebných výsledkov. Čo je zvlášť významné, oslavovali konzervatívne sily.

  Blog
  Tvoja viera ťa uzdravila... Ale čo cez voľby?
  Tvoja viera ťa uzdravila... Ale čo cez voľby?

  Tieto prezidentské voľby sa prelínajú s obdobím veľkého pôstu. Táto skutočnosť mi neustále pripomína, že som kresťan, a že teda nie je nutné podliehať panike z výsledku volieb. Svet kresťana politické udalosti síce ovplyvňujú, nie je však stratený v chaotických a často rozporuplných informáciách, gniavený heslami z každej strany, trasúci sa pod hrozbou fatalizmu, čo bude, ak vyhrá ten či onen. Má Krista a jeho učenie. Hmm, lenže...

  Blog
  M. M. Šimečka v Denníku N nekorektne o vražde v Gdańsku
  M. M. Šimečka v Denníku N nekorektne o vražde v Gdańsku (výber z blogov)

  Dnes sa v Denníku N objavil článok jedného z najprominentnejších liberálov Martina M. Šimečku. Titulok - "Mať iné politické presvedčenie je dnes rovnako nebezpečné ako mať inú farbu pleti". A začína naozaj zostra: "Po politickej vražde nastane na chvíľu zdesené ticho, ale slovné a fyzické násilie v spoločnosti vzápätí ešte viac narastú."

  Blog
  Poľská konzervatívna vláda boduje v EÚ
  Poľská konzervatívna vláda boduje v EÚ

  Deti žijúce v zahraničí, ktoré budú odovzdané do pestúnskych rodín, budú musieť byť umiestnené výhradne v im kultúrne blízkych rodinách. Ide o národnú, kultúrnu a jazykovú identitu, teda o zachovanie rovnakého jazyka a náboženstva v náhradnej rodine. Dnes o tom rozhodli ministri spravodlivosti európskej dvadsaťosmičky na stretnutí v Bruseli, ktoré prijalo poľskú novelu predpisov EÚ.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.