Toto je výnimočný stav, vážení...!

Toto je výnimočný stav, vážení...!

Kolega Dag Daniš to na Aktualitách zhrnul vcelku presne. Akurát sa neprestávam diviť, ako málo slovenskej duši stačí....

Vo svojom komentári Dag Daniš veľmi stručne a presne zhrnul, prečo už Slovenská republika dávno nie je ústavno-právnym demokratickým zriadením. Akurát nerozumiem, prečo v úvode svojho textu uvažuje, že sa prezident Kiska dostáva na "hranu svojich ústavných kompetencií". A nestačím sa diviť, ako málo slovenskej holubičej dušičke stačí...

A čítam a čítam tie nominácie a nekonečné "pokusy" o zostavenie Pellegriniho akože vlády. A nestíham sa diviť, ako sú niektorí novinári vyplašení z toho, že sa prezident Kiska konečne začína zobúdzať a táto trápna hra na akože demokraciu mu začína byť samému trápna. Že vraj "prezidentská republika"...

Nie, priatelia; zatiaľ stále iba Banánová!

Ak chce prezident Kiska ešte dať svojmu úradu a celej tejto situácii zmysel, je načase uvažovať o vyhlásení Výnimočného stavu v SR.

Nie som ústavný právnik, preto sa ospravedlňujem za prípadné technické nepresnosti. 

Ale pointa je táto: Aký iný stav môže byť pre krajinu viac "výnimočným" ?!

Ako inak nazvať tento dnešný stav, v akom Slovensko je, inak ako slovom "výnimočný"?!

Slovenská republika bola predsa napadnutá zvonka aj zvnútra, bolo predsa už dávno zaútočené na samotné Ústavné zriadenie SR!

Nefunguje nám tu polícia, nefunguje nám tu prokuratúra, nefunguje nám tu súdnictvo; vlastne nám tu nefunguje takmer nič! Ministrom Vnútra bol "podozrivý" človek; na ktorého Špeciálny prokurátor Vasiľ Špirko podáva trestné oznámenie zo sabotáže Štátneho zriadenia SR.  Strapatý sa radšej zbalil. Náčelníkom generálnej prokuratúry je Ficov spolužiak - človek, ktorý za dva roky nebol schopný rozpustiť ani ĽSNS, pričom mu na stole ležalo 52 podnetov na takéto rozhodnutie. Jediným prenasledovaným v tejto krajine je Filip Rybanič a minulý týždeň košický sudca Lokša odsúdil novinára Lukáša Milana za jeho prácu o Paškovi. 

Ján Kuciak je mŕtvy!

Na uliciach máme každý týždeň vyše 100.000 ľudí.

Aký iný stav toto je - ak nie "výnimočný"?!

Nie som ústavný právnik, preto sa znova ospravedlňujem za prípadné technické nepresnosti. Ale:

1. v čase vyhlásenia Výnimočného stavu preberá vládne kompetencie Prezident SR ako 1. ústavný činiteľ. Ten môže rozpustiť parlament a až do konania mimoriadnych volieb poveriť vedením vlády Úradnícku Vládu SR.

2. v čase vyhlásenia Výnimočného stavu sa Prezident SR zároveň stáva Vrchným veliteľom Ozbrojených síl SR.  Inak povedané, keď Kali-ŇÁKA už nedokáže zatknúť NAKA, príde si pre ňho Armáda SR. Zakuklená, ozbrojená. Tak, ako si prišli po Filipa Rybaniča, priamo na pracovisko. 

3. Ak Ficovu bandu nedokáže obžalovať a odsúdiť riadny civilný súd SR - na to určený; bude ich obžalúvať a súdiť súd Vojenský. Spolu so zástupcami zo spoločnosti (Ľudový tribunál) a optimálne s nejakým zahraničným prvkom (nezávislý prokurátor, sudca z inej členskej krajiny EÚ). 

Prezident Kiska môže ešte zohrať prelomovú a zásadnú úlohu v dejinách SR. Iste by bolo takéto rozhodnutie bezprecedentné, a žiaden politik si takúto cestu len tak - pre nič, za nič - nevyberá. Ale na to sme ho tam predsa volili, a byť Prezidentom štátu nie je predsa vždycky "med lízať".

Ak sa má táto nežná Revolúcia dokonať - treba sa odhodlať. Teraz - alebo už nikdy. Všetko - alebo nič!

Pán Prezident Andrej Kiska, držím Vám palce! +

Peter

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo