Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. jún 2023

Aj ty, Brutus?

Dostal som newsletter od Kresťanskej únie. Nie je na tom nič čudné. Nie som síce voličom tejto strany, ale zaujímajú ma jej aktivity. Preto som si objednal jej newsletter a pravidelne ho dostávam. Čudný, ba pre mňa priam šokujúci, bol jeho obsah.
Aj ty, Brutus?

Zvykli sme si hovoriť, že lož bola pracovnou metódou Vladimíra Mečiara. Potom tento prívlastok prischol Robertovi Ficovi. Po prečítaní newslettra od Kresťanskej únie som si s hrôzou povedal: „Už aj ty, Brutus?“

O čo ide? Prvý článok newslettra o kresťanských spoločenstvách pod bombastickým názvom „Lídri kresťanských spoločenstiev podporujú Kresťanskú úniu“ v závere uvádza odkaz na článok v Postoji. 

Ak si na uvedený odkaz kliknete, dostanete sa na článok uverejnený v Postoji dňa 31. mája 2023 pod názvom „Lídri kresťanských spoločenstiev: Rišo Vašečka je jedným z nás a má našu dôveru“. V článku sú uvedené vyjadrenia piatich lídrov rôznych katolíckych spoločenstiev o Richardovi Vašečkovi. Každý z nich vyjadruje plnú podporu tomuto politikovi. ALE! V článku nie je ani jedenkrát spomenutá Kresťanská únia. To však autorom nebránilo v newsletteri použiť klamlivý názov „Lídri kresťanských spoločenstiev podporujú Kresťanskú úniu.

A čo ma úplne dorazilo, bola nasledujúca veta v newsletteri:

Denník Postoj sa pýtal lídrov najväčších katolíckych spoločenstiev, ku komu v súčasnej politike majú najbližšie. Zdieľať

 Nuž, keď si pozorne prečítate článok v Postoji, tak zistíte, že ide o inzerciu. Čiže otázky nekládli redaktori Postoja, ale sama Kresťanská únia a článok „Lídri kresťanských spoločenstiev: Rišo Vašečka je jedným z nás a má našu dôveru“ je inzertný článok, ktorý si Kresťanská únia zaplatila.

Inzertné články sú úplne bežné a legitímne. Používajú ich firmy aj politické strany. Môže ich používať aj Kresťanská únia. Len by pritom nemala klamať čitateľov tým, že ide o autorský článok redaktorov Postoja a nemala by stotožňovať podporu jednej osoby za podporu celej politickej strany. Lebo to naozaj nie je to isté. A šikovní manipulátori to veľmi dobre vedia.

Inzercia

Konzervatívec v politike aj v živote.

Odporúčame

Blog
Nie je to referendum o Hlinovi

Nie je to referendum o Hlinovi

Rád čítam komentáre Jaroslava Danišku na Postoji. Majú hlavu a pätu a ponúkajú nám iný pohľad na svet ako bežný mainstreem. Rád čítam jeho komentáre. Aj keď nie vždy s jeho názormi súhlasím. Tak ako napríklad v prípade jeho naozaj zaujímavej analýzy eurovolieb.

Blog
Telíčka potratených detí budú v kanáloch

Telíčka potratených detí budú v kanáloch

Pán minister zdravotníctva sa vyjadril, že chce diskutovať o zavedení možnosti chemického potratu. Dovolím si prispieť do diskusie s niekoľkými argumentami a postrehmi. Chemický potrat považujem za barbarský s veľmi negatívnym dopadom na dieťa, ženu ako i spoločnosť.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.