Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. jún 2023

Telíčka potratených detí budú v kanáloch

Pán minister zdravotníctva sa vyjadril, že chce diskutovať o zavedení možnosti chemického potratu. Dovolím si prispieť do diskusie s niekoľkými argumentami a postrehmi. Chemický potrat považujem za barbarský s veľmi negatívnym dopadom na dieťa, ženu ako i spoločnosť.

Keď žena zistí, že čaká dieťa je to veľká udalosť. Či aj radostná závisí i od partnera, ktorý buď prijme zodpovednosť za vzniknutý život alebo svoju partnerku postaví pred voľbu - bud on alebo dieťa. Vidím však aj mladé dievča, ktoré sa vyľaká z pozitívneho tehotenského testu a siaha po tabletkách, ktoré ukončia život dieťaťa a vypudia ho z tela von. Tak prebieha chemický potrat. Stačia dve tabletky. Žena ani nemusí byť hospitalizovaná. Všetko prebehne v domácnosti. Krátkozraký argument pozostáva v konštatovaní, že sa tým ušetria finančné prostriedky. No, áno, ale čo spraví so psychikou ženy, keď zbadá telíčko svojho potrateného dieťaťa? Viaceré ženy, ktoré v zahraničí absolvovali chemický potrat hovoria o tom, ako zbierali z dlažby v kúpeľni telíčko mŕtveho dieťaťa a nevedeli čo s ním. Skončilo  spláchnuté v toalete. Toto naozaj nevyzerá ako výdobytok nášho storočia. 

Môže sa stať, že žena potratí tak, že neuvidí svoje dieťa a skončí v toalete. A tu sa chcem pristaviť. Vodárenské spoločnosti vyzývajú v pravidelných intervaloch, aby ľudia nehádzali zvyšky jedál do wc. Spôsobujú upchatie potrubia a vodárne majú zvýšené náklady na čistenie. A to sa potom premiata do zvýšených cien. Naozaj chceme, aby vodárne vyzývali ľudí, aby nehádzali telíčka potratených detí do toaliet?  Alebo pán minister, zavediete pri predaji tabletiek povinnosť, aby sa spolu s tabletkami predávali vrecká na telíčka potratených detí s informačným letákom? Ako sa bude separovať tento “odpad”? Hodíme do komunálu? A možno aj  túlavé zvieratá z kontajnerov povyťahujú… Na toto už nemám žalúdok, aby som to dokončila…

Vidím však aj pracovníkov vodárni. Tých mužov, ktorí robia fakt ťažkú prácu a majú odvahu vstúpiť do kanálov a čistiť ich. Aby sme  my všetci mohli spokojne spláchnuť wc a zabudnúť na všetky splašky. Ako prídu k tomu, že ráno budú držať v náručí svoje dieťa a o pár hodín budú pri čistení vyťahovať z kanálov telíčka potratených detí? Bude im štát, teda my ako daňoví poplatníci, platiť návštevy u psychológa? 

V poriadku, možno argumentovať tým, že máme vo výbornom stave kanalizačné potrubia a že sa nebudú upchávať. Ok, ale kde potom budú končiť telíčka potratených detí? Medzi výkalmi, v splaškoch. Dôstojné miesto, hodné civilizovanej spoločnosti. Tie deti sú súrodencami, vnukmi, vnučkami, dcérami, synmi, o ktorých v rodine často nemajú ani poňatie. Sú členmi nášho národa, ktorý vymiera. A niet sa čomu čudovať, keď telíčka potratených detí budú končiť v kanáloch.

 

Elena Burešová 

 

Inzercia

Zaujíma ma PR, komunikácia a aj dianie v spoločnosti. Ochranu ľudského života od počatia po prirodzenú smrť a prírody považujem za svoju osobnú misiu.

Odporúčame

Blog
5 praktických tipov ako pomôcť prírode

5 praktických tipov ako pomôcť prírode

Viac som si uvedomila našu spätosť s prírodou, keď sme sa s manželom presťahovali na vidiek. Veľmi nás preto potešilo to, že v našej dedine sa poctivo a precízne triedi odpad. A až pri triedení sme sa presvedčili, koľko veľa zbytočností naša malá domácnosť vyprodukuje. A preto sme začali hľadať nové spôsoby fungovania, aby sme viac boli šetrnejší k prírode. A tu je niekoľko tipov, s ktorými by som sa s vami rada podelila.

Blog
Výhody KDH ktorých nieto

Výhody KDH ktorých nieto

Reakcia na rozhovor s Františkom Mikloškom o jeho kandidatúre za KDH v nasledujúcich parlamentných voľbách. Niektoré detaily z tohto rozhovoru si zaslúžia zopakovanie, predovšetkým na silne KDH-podporujúcom Postoji.

Blog
Včera kraľoval futbal, aj keď to nedopadlo dobre

Včera kraľoval futbal, aj keď to nedopadlo dobre

Sevilla a Rím sú dve mestá, ktoré mi dávno prirástli k srdcu.  Pri včerajšom futbale ich slávnych klubov som márne držal za Rím, ktorý bol slabší a pokazil penaltový rozstrel, čo som predtým predpovedal na facebooku. Nedáš – dostaneš, hovoril môj otec, ktorý bol futbalový rozhodca. Tréner AS Roma Jose Mourinho sa po zápase choval ako urazený amatér, striebornú medailu v hneve hodil medzi divákov. Potetovaní drahí hráči a revúci diváci, ktorí nikdy nekopli do lopty, mi lezú na nervy.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.