Elena Burešová

Elena Burešová

Zaujíma ma PR, komunikácia a aj dianie v spoločnosti. Ochranu ľudského života od počatia po prirodzenú smrť a prírody považujem za svoju osobnú misiu.

Strana 1

Blog
5 praktických tipov ako pomôcť prírode
5 praktických tipov ako pomôcť prírode

Viac som si uvedomila našu spätosť s prírodou, keď sme sa s manželom presťahovali na vidiek. Veľmi nás preto potešilo to, že v našej dedine sa poctivo a precízne triedi odpad. A až pri triedení sme sa presvedčili, koľko veľa zbytočností naša malá domácnosť vyprodukuje. A preto sme začali hľadať nové spôsoby fungovania, aby sme viac boli šetrnejší k prírode. A tu je niekoľko tipov, s ktorými by som sa s vami rada podelila.

Blog
Biznis verzus zdravie a ochrana životného prostredia
Biznis verzus zdravie a ochrana životného prostredia

V máji minulého roku sme protestovali proti výstavbe megafarmy ošípaných v Palárikove, v okrese Nové Zámky. Veľmi sme sa potešili, keď aj naše protesty prispeli k potrebnému víťazstvu. Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) rozhodla 08.09.2019 v náš prospech. Avšak zápas o čisté životné prostredie pre nás a naše deti, pokojný život v obciach, za číre podzemné vody, či za zachovanie domova vzácneho vtáctva v našom regióne, žiaľ, neskončil.

Blog
Keď hlad zaklope na dvere
Keď hlad zaklope na dvere

V Centre konkrétnej pomoci FEMINA pomáhame systematicky rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Pandémia spôsobená ochorením Covid-19, zasiahla do ich života zničujúcim spôsobom. Obracajú sa na nás matky rodín a hovoria to isté – potom ako zaplatíme za náklady spojené s bývaním, nemáme za čo deťom kúpiť jedlo. Preto sme vyhlásili zbierku – Zje sa každé zrnko. 80 balíkov potravín pre rodiny v núdzi.

Blog
Zodpovedné rozhodnutie pre život
Zodpovedné rozhodnutie pre život

Vzbudzuje to falošný dojem. Akoby prolife žilo len pre zakázanie potratov. Isto, ak sa bavíme o ochrane života od počatia po prirodzenú smrť, tak je potrebné mať nastavenú legislatívu tak, aby aktívne pomáhala k ochrane ľudského života. Ale celý prolife nemôže stáť len na zakázaní potratov.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.