Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. november 2022

Keď umenie pomáha

Slovenská nadácia pre UNICEF, Bibiana, Festival BAB a talentovaní umelci vytvorili sériu grafík „Ilustrácie pre život“, ktoré pomôžu tým, ktorí to najviac potrebujú - deťom v núdzi.
Keď umenie pomáha

Blíži sa čas Vianoc, s ktorým sa spája obdarovávanie tých, na ktorých nám záleží. Čo ak sa však dá jedným darčekom potešiť hneď viacerých? S myšlienkou pomoci sa zrodil nový projekt „Ilustrácie pre život“, na ktorom spolupracuje Slovenská nadácia pre UNICEF, Bibiana, festival BAB a 9 šikovných umelcov.

Grafiky dostali pomenovanie „Obrázky z otázky“. Myšlienka je veľmi jednoduchá: Spýtaj sa ma, a ja svoju odpoveď nakreslím. Vďaka tomuto vzniklo 8 krásnych ilustrácii, ktoré majú moc zachraňovať životy.

Odpoveď na otázku: Ako vyzerá tvoj výhľad zo záchoda?

Ako ilustrácie zachraňujú životy? Po zakúpení ilustrácie sa Váš príspevok využije na Vami vybranú pomoc tam, kde je to najviac potrebné. Môžete si zvoliť, čo podporíte: šport, vzdelávanie, psychosociálna podpora, zdravie pre detičky, zdravie pre mamičky, výživa, hygienické potreby alebo oblečenie.

Či už ilustráciou urobíte radosť sebe alebo blízkej osobe, určite pomôžete dieťaťu v núdzi. Pomoc sa zabezpečuje prostredníctvom nadácie UNICEF do krajín, v ktorých deti nemajú šťastné a bezproblémové detstvo a často im chýba to základné pre život – jedlo, voda, strecha nad hlavou, oblečenie či možnosť školskej dochádzky. Vďaka jednému príspevku môžeme zabezpečiť napríklad:

  • školské potreby pre 3 deti

  • vitamíny pre 10 mamičiek na 3 mesiace

  • zimné oblečenie pre novorodenca

  • sadu vakcín pre 2 deti

  • 2 futbalové lopty

    Inzercia

  • terapeutickú výživu a energetické sušienky

A ako vyzerá pomoc v praxi? Napríklad takto:

© UNICEF/UN0451266/Dejongh

Deti z Pobrežia Slonoviny sa tešia novým školským súpravám od UNICEF.

Grafiky do kampane „Ilustrácie pre život“ nakreslili: Matej Mazák, Marián Vredík, Ondrej Rudavský, Mária Kralovič, Veronika Zúbek Kocourková, Joanna Kozuch, Andrej Kolenčík a Michaela Čopíková a Veronika Obertová z Ove Pictures.

Ilustrácie si môžete zakúpiť na tomto odkaze

Pomoc nie je náročná. Ďakujeme, že podporou UNICEF projektov pomáhate deťom v núdzi. 

 

Detský fond OSN (UNICEF) je celosvetová organizácia, ktorá sa zameriava na dlhodobú a systematickú pomoc deťom. V súčasnosti má svoje zastúpenie vo viac ako 190 krajinách a teritóriách sveta, pričom v 155 z nich priamo realizuje svoje programy pomoci deťom. Naším poslaním je prispieť k tomu, aby mohli najviac ohrozené deti kdekoľvek vo svete prežiť, boli zdravé, mali zabezpečenú výživu, prístup k pitnej vode, základné vzdelanie, ochranu pred násilím a tiež príležitosť naplniť v živote svoj potenciál. Slovenská nadácia pre UNICEF je jedným z 33 národných výborov UNICEF, ktorých hlavnou úlohou je získavanie zdrojov pre potreby programových krajín.

Odporúčame

Blog
Keď moc cirkvi úraduje

Keď moc cirkvi úraduje

Platne zvolený, čestný a obľúbený riaditeľ Katolíckej Spojenej školy nebol o. biskupom menovaný do funkcie, pre zákulisné intrigy (nielen) zo strany fary a miestneho dekana. Školský psychológ je problém, integrované deti so zdravotným znevýhodnením sú problém, deti z neúplnych rodín sú problém. A ja sa teda pýtam: Kde to žijeme?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.