Slovenská nadácia pre UNICEF

Slovenská nadácia pre UNICEF

Detský fond OSN (UNICEF) je celosvetová organizácia, ktorá sa zameriava na dlhodobú a systematickú pomoc deťom. V súčasnosti má svoje zastúpenie vo viac ako 190 krajinách a teritóriách sveta, pričom v 155 z nich priamo realizuje svoje programy pomoci deťom. Naším poslaním je prispieť k tomu, aby mohli najviac ohrozené deti kdekoľvek vo svete prežiť, boli zdravé, mali zabezpečenú výživu, prístup k pitnej vode, základné vzdelanie, ochranu pred násilím a tiež príležitosť naplniť v živote svoj potenciál. Slovenská nadácia pre UNICEF je jedným z 33 národných výborov UNICEF, ktorých hlavnou úlohou je získavanie zdrojov pre potreby programových krajín.

  Strana 1

  Blog
  Keď umenie pomáha
  Keď umenie pomáha

  Slovenská nadácia pre UNICEF, Bibiana, Festival BAB a talentovaní umelci vytvorili sériu grafík „Ilustrácie pre život“, ktoré pomôžu tým, ktorí to najviac potrebujú - deťom v núdzi.

  Blog
  Sila sociálnych sietí vo vojne
  Sila sociálnych sietí vo vojne

  Sociálne siete sú každodenne využívaným nástrojom na šírenie dezinformácií. Strach z vojny či pandémie sú ideálnou pôdou pre šíriteľov hoaxov. Kontroverznému obsahu a emočne podfarbeným titulkám sa snažia konkurovať seriózne médiá aj jednotlivci. Ukrajinská doktorka Iryna Kondratová mala na jeden deň prístup k Beckhamovmu účtu na Instagrame, aby ukázala pravdu o dosahu vojny na Ukrajine.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.