Slovenská nadácia pre UNICEF

Slovenská nadácia pre UNICEF

Detský fond OSN (UNICEF) je celosvetová organizácia, ktorá sa zameriava na dlhodobú a systematickú pomoc deťom. V súčasnosti má svoje zastúpenie vo viac ako 190 krajinách a teritóriách sveta, pričom v 155 z nich priamo realizuje svoje programy pomoci deťom. Naším poslaním je prispieť k tomu, aby mohli najviac ohrozené deti kdekoľvek vo svete prežiť, boli zdravé, mali zabezpečenú výživu, prístup k pitnej vode, základné vzdelanie, ochranu pred násilím a tiež príležitosť naplniť v živote svoj potenciál. Slovenská nadácia pre UNICEF je jedným z 33 národných výborov UNICEF, ktorých hlavnou úlohou je získavanie zdrojov pre potreby programových krajín.

  Strana 1

  Blog
  Varenie s deťmi? Pozývame na cestu okolo sveta vo vašej kuchyni
  Varenie s deťmi? Pozývame na cestu okolo sveta vo vašej kuchyni

  Jedno máme všetci spoločné. Hľadáme potraviny, ich kombinácie a variácie tak, aby nám to chutilo a poskytlo potrebnú energiu pre naše telo. Je tomu tak v rozvinutých i menej rozvinutých krajinách, ako aj na miestach s humanitárnou núdzou, kde ako UNICEF poskytujeme pomoc. Rozhodli sme sa zozbierať niekoľko zaujímavých a jednoduchých receptov, ktoré si môžete pripraviť pokojne aj so svojimi deťmi vo vašej kuchyni.

  Blog
  10 rokov vojny v Sýrii: „Jedli sme aj trávu, keď sa nám minulo jedlo“
  10 rokov vojny v Sýrii: „Jedli sme aj trávu, keď sa nám minulo jedlo“

  Muhammadova cesta do Al-Hol bola iba jednou zo sérií vysídlení, ktorá začala od jeho domova v meste Aleppo pred ôsmimi rokmi. Dnes, po úteku pred nedávnym násilím v Baghouze, si Muhammad stále pamätá na lepšie dni. "Bol som v prvej triede, keď sme utiekli z Aleppa. Dodnes si pamätám svojich spolužiakov. Ten rok bol najlepším rokom môjho života.“

  Strana 1