Vasil Lipitsky

Vasil Lipitsky

Byvalý profesor histórie na Moskovskej štátnej Lomonosovovej univerzite. Bol organizátorom ruského demokratického hnutia, spolupracovníkom Michaila Gorbačova a poslancom ruského parlamentu. Od roku 2002 žije v Bratislave, bol spoluzakladateľom Paneurópskej vysokej školy.

  Strana 1

  Blog
  Paradox Brežneva
  Paradox Brežneva

  Nedávno (10. októbra) uplynulo 40 rokov od smrti Leonida Brežneva, ktorý 18 rokov po sebe stál na čele ZSSR a KSSZ. To je už dostatočný historický odstup na posúdenie jeho úlohy v dejinách.

  Blog
  Genius loci, alebo Veľká šachovnica
  Genius loci, alebo Veľká šachovnica

  Čo mali spoločne Lenin, Stalin, Hitler, Mussolini a Tito? Okrem politiky milovali ešte jednu hru a asi ju hrávali aj medzi sebou. Možno preto sa pre nich celý svet neskôr stal Veľkou šachovnicou.  

  Blog
  Kto vypálil Moskvu?
  Kto vypálil Moskvu?

  Teraz sa celý svet pýta: sú ruskí lídri naozaj schopní použiť na Ukrajine zbrane hromadného ničenia alebo úmyselne spôsobovať nehody v jadrových elektrárňach? Vráťme sa do histórie, aby sme našli odpoveď.

  Blog
  Poet, rozdrvený ruskými tankami v Prahe...
  Poet, rozdrvený ruskými tankami v Prahe...

  Pred 90 rokmi sa narodil slávny sovietsky/ruský básnik Jevgenij Jevtušenko. Do svojho jubilea sa nedožil 5 rokov. V Rusku jeho výročie skoro ignorovali. Publikum neuveriteľne náhle zabudlo na jedného z nedávnych idolov.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.