Samuel Štefan Mahút

Samuel Štefan Mahút

Doktorand Filozofickej fakulty KU. Nejaký čas študoval aj na Uniwersytet Wrocławski (Poľsko) a University of Notre Dame (USA). Venuje sa etike (zvlášť bioetike), filozofii práva, problémom ľudskej dôstojnosti a svedomia.

Strana 1

Blog
Hlina (by) sa mal inšpirovať Matovičom
Hlina (by) sa mal inšpirovať Matovičom

Zostavovanie kandidátky (do parlamentu, europarlamentu...) určite nie je závideniahodnou úlohou. Treba zvažovať veľa faktorov, a to veľmi citlivo, lebo ide o konkrétne mená konkrétnych ľudí. Bežný volič si takúto situáciu vie len ťažko predstaviť. Napriek tomu sa javí, že existuje spôsob, ktorým (by) sa malo KDH v takýchto otázkach inšpirovať.

Blog
Štúdium na KU by som za iné nemenil
Štúdium na KU by som za iné nemenil

Už dva roky počúvam od svojich známych negatívne ladené otázky, či skôr „poľutovania“, keď padne reč na Katolícku univerzitu: „Máte to teraz na univerzite ťažké, však? Nechcel by som tam byť. Určite je tam dusná atmosféra...“ Sprvoti som nadvihol obočie a nechápavo na nich hľadel. Keby som si neprečítal, čo píšu médiá, dodnes v tejto póze zotrvám. Je veľký rozdiel medzi tým, čo sa o univerzite povráva, a čím jej študenti skutočne žijú. Ponúkam krátku sondu do života jedného z nich.

Strana 1