Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. október 2019

Maďarské strany spojili sily. Čo na to kresťanskí politici?

Okrem novej informácie o Zoltánovi A. či pozvánkach na protesty, dnes Slovensko obletela jedna povšimnutiahodná správa: Tri strany, ktoré reprezentujú slovenských Maďarov (Most, SMK a MKDA) pôjdu do volieb na jednej kandidátke, pričom sa táto kandidátka možno ešte rozšíri o mená z ďalších dvoch menších strán.

Dá sa podobný vývoj očakávať aj pri stranách, ktoré reprezentujú slovenských kresťanov (minimálne sa k tomu hlásia v názve)?

Ťažko povedať. Situácia v kresťansko-politickom spektre je určite v niečom odlišná než v tom maďarsko-politickom. Na druhej strane... po dnešnom dni by to nebolo prvýkrát, čo nejaké dve strany vyhlásia, že sa nedohodli, no napokon predsa spoja sily.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Hlina (by) sa mal inšpirovať Matovičom

Hlina (by) sa mal inšpirovať Matovičom

Zostavovanie kandidátky (do parlamentu, europarlamentu...) určite nie je závideniahodnou úlohou. Treba zvažovať veľa faktorov, a to veľmi citlivo, lebo ide o konkrétne mená konkrétnych ľudí. Bežný volič si takúto situáciu vie len ťažko predstaviť. Napriek tomu sa javí, že existuje spôsob, ktorým (by) sa malo KDH v takýchto otázkach inšpirovať.

Blog
Ukradnutý štát, výzvy na spájanie a rozdrobená opozícia v otvorenej vojne

Ukradnutý štát, výzvy na spájanie a rozdrobená opozícia v otvorenej vojne

Prichádza jeseň, stromy menia svoju farbu do melancholickej záplavy žltej, hnedej, červenej a zelenej, dôkazových materiálov proti Ficovi a jeho bande zbojníkov pribúda a opozícia namiesto toho, aby vytvorila jednotný blok sa štiepi rovnako rýchlo ako dôvera Slovákov v demokraciu. Do toho prichádzajú výzvy na zjednocovanie, niektoré úprimné, niektoré aj nie. A medzitým sa darebáci dohadujú, preskupujú a spájajú.

Blog
Zachráni povinné sono nenarodené deti?

Zachráni povinné sono nenarodené deti?

Príbehy k ľuďom prehovárajú najlepšie. Prinášam teda niekoľko krátkych, v ktorých ukázanie dieťatka na sone zachránilo jeho život. Nie, nie je to len zhluk buniek, sú to najmenší z nás. Urobme to pre nich a pre lepšiu informovanosť matiek. Povzbudzujem a prosím vás dámy a páni poslanci, podporte predložené zlepšenie ochrany nenarodených detí.