Martin Rajňák

Som človek s kresťanským svetonázorom a láskou k Slovensku od severovýchodu - odkiaľ pochádzam - až po Záhorie, kde momentálne s manželkou a štyroma deťmi bývam. Aj vďaka ekonomickému vzdelaniu a záľube v hudbe sa snažím v spoločnosti nachádzať harmóniu a pokiaľ sa dá, tak k nej rád nejaký ten tón aj pridám.

  Strana 1

  Blog
  „Hrdinský“ útok na neočkovancov – cez škôlkarov ... !
  „Hrdinský“ útok na neočkovancov – cez škôlkarov ... !

  Viacero rodičov rieši v týchto dňoch vážny problém. Naši milovaní mocipáni potichučky prepašovali do „Školského semafóra“ záludnosť v podobe úplného zákazu vstupu cudzím osobám do škôl, ak nespĺňajú podmienku OP (teda „očkovaný“ alebo „prekonaný“). Platí to aj pre materské školy...

  Blog
  Vidíš v zrkadle "dezoláta"? Protesty pred NRSR z pohľadu očitého svedka
  Vidíš v zrkadle "dezoláta"? Protesty pred NRSR z pohľadu očitého svedka

  Bol som osobne prítomný na protestoch pred NRSR v piatok aj sobotu (23-24 júl), ako aj na „štrajku“ pred prezidentským palácom vo štvrtok (29.júl). Bol som tam z dvoch dôvodov. Prvým je presvedčenie, že Slovensko je súčasnou koalíciou vedené veľmi zle. Až tak zle, že to vnímam ako reálne a vážne ohrozenie pre ďalší život nás a našich detí. O tom ale možno niekedy inokedy. Druhým dôvodom mojej osobnej účasti na týchto protestoch bolo, že som chcel mať možnosť porovnať mediálny obraz o protestoch s tým, čo som videl na vlastné oči. S pár skutočnosťami, ktoré ma na daných protestoch upútali sa chcem podeliť v tomto blogu.

  Blog
  Je Heger riešením jednej zo systémových chýb demokracie?
  Je Heger riešením jednej zo systémových chýb demokracie?

  Medzi ľuďmi je dosť rozšírená predstava, že ak niekto dokázal byť úspešný v podnikaní, tak má predpoklady na to, aby dobre spravoval krajinu na prospech všetkým. Táto predstava je ale nesprávna a jej rozšírenosť prispieva k tomu, že ľudia robia - vedome, či nevedome – nesprávne voličské rozhodnutia. Potom sa stáva, že voliči sú prekvapení dôsledkami svojej dobre mienenej voľby.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.