Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. jún 2023

Čo zabilo 3000 ľudí na Slovensku za pol roka? Ako riešia túto otázku úrady?

Ak by nejaká nehoda, alebo prírodná katastrofa spôsobila smrť tisícov ľudí, určite by toho boli plné médiá a štátne úrady by vyvíjali enormné úsilie na zastavenie takéhoto umierania. Ako je možné, že smrť vyše 3 tisíc ľudí v priebehu 6 mesiacov nikto nerieši?
Čo zabilo 3000 ľudí na Slovensku za pol roka? Ako riešia túto otázku úrady?

V roku 2022 na Slovensku zomrelo výrazne viac ľudí, ako tomu bolo v predpandemických rokoch. Začiatkom roka v tom zohrával istú úlohu ešte doznievajúci Covid. Chcem ale upriamiť pozornosť na druhý polrok 2022 (počítané od 27. do 52. týždňa). Ak zanalyzujeme dáta ŠÚSR o počte úmrtí, vidíme, že  za toto polročné obdobie zomrelo oproti dlhodobým priemerom o vyše 3 000 ľudí viac, čo znamená takmer 12 % nadúmrtnosť. Ak by tie úmrtia chcel niekto pripisovať ešte Covidu, tak doplním, že túto príčinu smrti má v štatistikách uvedenú v danom období 2,2% zomrelých. Podrobnejšie sú dáta zobrazené na grafe:

Nadúmrtnosť (Eurostat počíta nadúmrtnosť „excess mortality“ k referenčnému obdobiu 2016 - 2019) v období po odznení pandémie nie je slovenským špecifikom. Tento fenomén je zaznamenávaný v celom svete. Obvyklým zdôvodnením tejto nadúmrtnosti je, že je dôsledkom odloženej zdravotnej starostlivosti, keďže počas pandémie sa veľa vecí neliečilo, nerobili sa preventívky a pod. Samozrejme že tento faktor v nadúmrtnosti zohráva nejakú rolu, ale zatiaľ som nenarazil na štúdiu, ktorá by toto nejako exaktnejšie preukazovala. Na čo som ale narazil, je štúdia dvoch profesorov z nórskej univerzity (Western Norway University of Applied Science), ktorí na dátach 31 európskych krajín preukázali štatisticky významnú koreláciu medzi úrovňou zaočkovanosti (proti covidu samozrejme) krajiny v roku 2021 a nadúmrtnosti v danej krajine v roku 2022.

Ak by chcel aj tak ešte niekto tvrdiť, že hlavná príčina nadmerného vymierania spočíva v odloženej zdravotnej starostlivosti, nech si pozrie ďalší graf, kde sú uvedené dáta o nadúmrtnosti krajín EÚ v druhom polroku 2022. Vari sa rumunské a bulharské zdravotníctvo vie lepšie vysporiadať s odloženou starostlivosťou, ako zdravotníctvo Nemecka, či Rakúska? Nehovoriac o tom, že počas pandémie zomrel veľký počet zraniteľnejších ľudí - čo by malo pôsobiť na postpandemickú nadúmrtnosť opačným smerom. A čím vysvetlíme, že vysoká nadúmrtnosť je prítomná vo všetkých vekových kategóriách? Prečo zomiera výrazne viac aj mladých ľudí, ako tomu bolo pred pandémiou?

S číslami, analýzami a štatistikou robím dosť dlho na to, aby som vedel, že korelácia neznamená automaticky kauzalitu. Nie sú ale takéto tvrdé dáta o umieraní dostatočným dôvodom na to, aby sa tým zdravotnícke autority seriózne zaoberali? No namiesto toho sa WHO zaoberá tým, ako prevziať kompetencie nad členskými štátmi a ako zaviesť globálny digitálny zdravotný preukaz ... (o plánoch WHO - ak Boh dá - napíšem ďalší blog).

A keď som sa na tieto veci (o.i.) pýtal nášho Úradu verejného zdravotníctva, ten ma odbil formálnou alibistickou odpoveďou - posúďte sami - moju otázku a ich odpoveď tu zverejňujem ako prílohy tohto blogu. Pritom štát disponuje  kapacitami a nástrojmi potrebnými k tomu, aby vedel seriózne preskúmať, čo je skutočnou príčinou tohto masového vymierania... 

Tritisíc mŕtvych navyše za pol roka !!!! halóóó... !!!  Ani tieto tvrdé štatistické dáta Vám nenarušia sladkú, pohodlnú a čím ďalej tým viac dobrovoľnú nevedomosť?

 

Príloha1 - žiadosť o informácie

Subject: Žiadosť o informácie podľa Infozákona.
To: uvzsr@uvzsr.sk; podatelna@uvzsr.sk; okdas@uvzsr.sk; koronapodnety@uvzsr.sk
Cc: office@health.gov.sk

Dobrý deň;

Začiatkom mája 2023 sa na pôde Európskeho parlamentu konala viacdňová konferencia pod názvom International Covid Summit (International Covid Summit - Home). Na tomto podujatí vystúpili desiatky odborníkov z celého sveta z viacerých profesií (lekári, biomedici, patológovia a pod.), ktorí vo svojich prezentáciách o.i. poskytli obrovské množstvo dôkazov o škodlivosti mRNA vakcín proti Covid-19. Videá z tohto podujatia sú zverejnené napríklad tu: InternationalCovidSummit (rumble.com) - sú tam desiatky hodín závažných informácií na túto tému. Dôkazy a informácie, ktoré títo experti prezentovali pochádzali alebo priamo z ich praxe, a výskumov, alebo od iných relevantných vedeckých štúdií, pričom prednášajúci sú svetové kapacity vo svojich odboroch.

V tejto súvislosti Vás - ako inštitúcie, ktorá má chrániť a podporovať verejné zdravie na Slovensku - žiadam na základe zákona 211/2000 Z.z. o zodpovedanie nasledujúcich otázok:

1)  Venuje sa Vaša inštitúcia vyhodnoteniu závažných informácií, ktoré zazneli počas International Covid Summit na pôde EP?

Inzercia

2) Považujete informácie, ktoré na tomto podujatí odzneli za relevantné? Ak áno, prehodnotíte Váš postoj napríklad k očkovaniu mRNA vakcínami na Slovensku? Ak nie, na základe čoho možno tvrdiť, že poskytnuté informácie neboli relevantné?

V tomto kontexte, aj keď nie v priamej súvislosti na Covid Summit Vás žiadam na základe zákona 211/2000 Z.z. o zodpovedanie aj nasledujúcich otázok:

3) Z dát ŠÚSR o počte úmrtí (databáza: vbd_urbanaudit:om3003tr) vyplýva, že aj po odznení pandémie zomiera na Slovensku výrazne viac ľudí, ako je očakávaná miera úmrtnosti. Tieto dáta sú konzistentné napríklad s dátami Eurostatu (databáza: DEMO_MEXRT) a oba zdroje ukazujú, že na Slovensku bola miera nadúmrtnosti v druhom polroku 2022 okolo 12%. Dáta teda nespochybniteľne dokazujú, že na Slovensku zomierajú tisícky ľudí navyše. Vyhodnocuje túto skutočnosť Vaša inštitúcia z pohľadu verejného zdravia? Ak áno, k akým výsledkom ste dospeli a aké opatrenia na zastavenie tohto vymierania ste prijali?

4) Nedávno vyšla štúdia troch profesorov z Nórskej univerzity aplikovaných vied, v ktorej bola preukázaná štatisticky významná korelácia medzi mierou zaočkovanosti (proti covid-19) krajiny v 2021 a mierou celkovej nadúmrtnosti v danej krajine v roku 2022: HVL Open: Is There a Link between the 2021 COVID-19 Vaccination Uptake in Europe and 2022 Excess All-Cause Mortality? (unit.no). Zaoberala sa Vaša inštitúcia výsledkami tejto štúdie? 

Vo svetle všetkého vyššie uvedeného:

5) Naozaj - v pozícii inštitúcie chrániacej verejné zdravie - zotrvávate s plnou vážnosťou a čistým svedomím na postoji, že naďalej odporúčate očkovanie proti Covid19? (dokonca aj deťom?)

Vopred ďakujem za odpovede. Odpoveď mi stačí zaslať v elektronickej forme na e-mailovú adresu, z ktorej otázky posielam

S úctou;

Ing. Martin Rajňák

 

Príloha 2 - Odpoveď

 

Som človek s kresťanským svetonázorom a láskou k Slovensku od severovýchodu - odkiaľ pochádzam - až po Záhorie, kde momentálne s manželkou a štyroma deťmi bývam. Aj vďaka ekonomickému vzdelaniu a záľube v hudbe sa snažím v spoločnosti nachádzať harmóniu a pokiaľ sa dá, tak k nej rád nejaký ten tón aj pridám.

Odporúčame

Blog
„Hrdinský“ útok na neočkovancov – cez škôlkarov ... !

„Hrdinský“ útok na neočkovancov – cez škôlkarov ... !

Viacero rodičov rieši v týchto dňoch vážny problém. Naši milovaní mocipáni potichučky prepašovali do „Školského semafóra“ záludnosť v podobe úplného zákazu vstupu cudzím osobám do škôl, ak nespĺňajú podmienku OP (teda „očkovaný“ alebo „prekonaný“). Platí to aj pre materské školy...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.