Katarína Mikulová

Katarína Mikulová

Moderná žena, akých je v Bratislave plno. Akurát, že som katolíčka. Milujem hĺbku našej viery, hľadanie pravdy a konverzie svetákov. Na Postoji píšem najmä úvahy, no kde tu narazíte aj na vecný komentár. Vyštudovala som publicistiku na Viedenskej univerzite. Živím sa tvorením textov a marketingom na sociálnych sieťach. Kedysi som písala pre fashion magazíny. Občas tam čosi ešte "plácnem". Inak ste ma mohli čítať aj na Slovo+ alebo bezhranicnalaska.sk. Milujem kávu a krásu. Najlepšie v tomto poradí. 💌 mikulova.writing(at)gmail.com 📸 IG: kejt_mikulova

  Strana 1

  Blog
  Mimóza
  Mimóza (výber z blogov)

  Ako ľahko sa namotáme na úspech. Stačí niekoľko slov uznania a už si staviame vzdušné zámky. Posadíme sa na vyvýšený trón a tam si celí oblečení v zlate hovieme. Z Babylonskej veže sa nám šéfuje veľmi ľahko. Svet je ako gombička, všetko nám je jasné. A ľudia nám pripadajú celkom malí. Až na nás.

  Blog
  Priateľ, ktorého hľadáš
  Priateľ, ktorého hľadáš

  Človeka až príjemne hreje na duši, keď v piatok večer počuje ten hlasný potlesk. V oknách buráca dav, aby vyjadril vďaku všetkým, ktorí pre spoločné dobro zostávajú vonku. Dnes by som však chcela do potlesku zahrnúť aj nás , ktorí sme doma. Lebo povedzme si na rovinu. Život medzi štyrmi stenami takisto nie je najjednoduchší.

  Blog
  Tie pravé pôsty
  Tie pravé pôsty

  Popolcovou stredou sme to všetko veľkolepo odštartovali. Plný kostol, kajúce spevy, popol na hlave. Jeden by mohol uveriť, že to s tým pokáním myslíme vážne. Ale. My predsa nie sme žiadni radikáli... :-)

  Blog
  Máš rád svojho kňaza?
  Máš rád svojho kňaza? (Výber z blogov)

  Pochádzam z rodiny, ktorá si kňazov odjakživa ctí. Pamätám si, že k nám chodievali už v čase môjho detstva. Mama uvarila dobrý obed a s kňazom sa viedli najrôznejšie debaty. Bolo zaujímavé dozvedať sa, ako kňaz žije a rozmýšľa. Skúmala som jeho dušu, lebo o Pánu Bohu vedel akosi viac a to ma fascinovalo. Vďaka mojej výchove sa zaujímam o kňazov aj dnes. Mrzí ma však, že v tom len málokedy nájdem pochopenie.

  Blog
  Sme skutočne generácia tých slabších?
  Sme skutočne generácia tých slabších? (výber z blogov)

  Často a radi spomíname na to, aká bola generácia našich otcov a mám silnejšia. „Keď som bol v tvojom veku, už som mal rodinu, zodpovednosť, povinnosti!“ Priznám sa, že som dlho žila v presvedčení, že tie naše mamy a otcovia to skrátka vedeli lepšie. Ale už si to až tak radikálne nemyslím. Dôvodov, prečo je aktuálna generácia dospelých tak zraniteľná, totiž nie je málo a sú viac ako legitímne.

  Blog
  Keď na Vianoce hľadáme "to niečo"
  Keď na Vianoce hľadáme "to niečo"

  Som bez pochyby Auparková pipka, ale pokiaľ ide o Vianoce, obchodnému domu sa radšej vyhnem. Včera som však nemala na výber - bolo potrebné kúpiť ešte jeden zabudnutý dar. Domov som sa vracala síce s nádherným balíčkom, no v stave mentálneho kolapsu. Lebo atmosféra v Aupíku* bola mierne povedané psychotická. Situáciu vhodne doplnil monológ taxikára: „Na darčeky som minul päťtisíc. Viem, že to nie je normálne. Ale my sme divná rodina. Našťastie viem, že aj ja dostanem veľa. Tento rok elektróny a poriadne naložené – za tri šesto!“

  Blog
  Peripetie ženskej duše v modernom svete
  Peripetie ženskej duše v modernom svete

  Som produktom modernej doby. V hlave si nosím pekný guláš o tom, kto som a kým mám byť. Kríza identity je umocnená tým, že som žena. Lebo ak do niečoho spoločnosť rada a pravidelne rýpe, je to povolanie ženy, zmysel existencie ženy a jej charakter.

  Blog
  Ex katolíkom, ktorí uverili v Boha – tyrana.
  Ex katolíkom, ktorí uverili v Boha – tyrana.

  Možno si bol v detstve tak citlivý ako ja. Naučil si sa modliť a chodiť do kostola. Počúvať pána farára a plniť Božie prikázania. Ale keď ti povedali, že Boh dobrých odmeňuje a zlých tresce, vtedy sa niečo stalo. Veľmi si sa vyľakal a Boží hnev sa stal tvojím strašiakom vo dne aj v noci.

  Blog
  Syntetické radosti. Alebo keď miesto modlitby volíme čokoládu.
  Syntetické radosti. Alebo keď miesto modlitby volíme čokoládu.

  Ak je na človeku niečo vznešené, je to jeho spaľujúca túžba po šťastí. Keď som bola malá, zažila som vzácny okamih uvedomenia, že túto nekonečnú túžbu môže naplniť jedine Boh. Nebol mi však zrejmý spôsob, ako sa k Bohu dostanem, či dokonca – akým vynálezom premiestnim celého Boha do svojho srdca. Dnes už viem, že tým tajomným vynálezom je modlitba.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.