Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. december 2015

Reakcia na krátke správy od Martina Hanusa ohľadom arcibiskupa Bezáka

... keby všetci kardináli a preláti boli takého zmýšľania ako kardinál Vlk, problémy, ktoré Slovenská katolícka cirkev zažíva, by neexistovali.
Reakcia na krátke správy od Martina Hanusa ohľadom arcibiskupa Bezáka

Pred časom, presne v deň ukončenia „ad limina“ návštevy slovenských biskupov v Ríme (13.11.2015) bol na Postoji uverejnený „redakčný“ článok bez uvedenia autora  „Už treba ísť ďalej“ https://www.postoj.sk/8402/uz-treba-ist-dalej. Článok navrhoval pre arcibiskupa Bezáka možnosti ako ďalej. Musím priznať - zaujímavá situácia, keď imaginárny autor rieši jednu z najťažších situácií v Slovenskej katolíckej cirkvi..., ku ktorej nevie zaujať jednoznačný postoj ani KBS, ani Svätá stolica. Imaginárny autor vyzýva: „Nechajme bokom všetky malichernosti, neznervózňujme sa komentármi tých, ktorí to zneužívajú na svoje hry a viac ako na riešenie myslia na seba. Je čas konať. Otočiť stránku a ísť von. A ísť ďalej.“  

Dnes, po prečítaní komentára Martin Hanusa v krátkych správach mi to pripadá tak, že redakcia/redaktori Postoja sa nechávajú „znervózniť“ komentármi tých, ktorí to zneužívajú na svoje hry... Je absurdné, že z článku  arcibiskupa Bezáka http://domov.sme.sk/c/20068473/dovolme-dobru-vstupit-do-nasho-zivota.html , v ktorom vyjadril ako si po triapolročnom živote vo „vákuu“ predstavuje svoju cestu ďalej, Martin Hanus potrebuje ako keby účelovo zdôrazňovať hlavne to, že český kardinál Miloslav Vlk, ktorý ako jediný naozaj ponúkol pomocnú ruku arcibiskupovi Bezákovi, mu vraj „viac uškodil než pomohol.“  Na základe priamej alebo sprostredkovanej skúsenosti môžem iba potvrdiť, že keby všetci kardináli a preláti boli takého zmýšľania ako kardinál  Vlk, problémy, ktoré Slovenská katolícka cirkev zažíva, by neexistovali.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Procesné nedostatky pri odvolávaní biskupov Vatikánom

Procesné nedostatky pri odvolávaní biskupov Vatikánom

Preložené z "THE TABLET" - zo stola editora SPRAVODLIVOSŤ PRE BISKUPOV 26.októbra 2013 Nedávne prípady poukazujú na nevyhnutnosť, aby Vatikán revidoval svoje ​​zaobchádzanie s biskupmi, ktorí sú považovaní za vyčnievajúcich z radu, či už pre morálne, finančné alebo doktrinálne záležitosti. Súčasné p...

Blog
Daj, Boh, šťastia tejto zemi, všetkým ĽUĎom v nej!

Daj, Boh, šťastia tejto zemi, všetkým ĽUĎom v nej!

Požehnané a milostiplné vianočné sviatky, milosť a pokoj od novorodeného Božieho dieťaťa. Radosť, dôveru v Božiu lásku a pomoc do všetkých dní. Nech vo Vašich domovoch zavládne pokoj, láska a porozumenie. Sviatky vianočné, pekné cesty polnočné, na Vianoce veľký darček, na Silvestra pekný tanček, do muziky ľahký krok a šťastlivý Nový rok!