V piatok 13. zažil Paríž šok. Teroristický útok na viacerých miestach, medzi iným aj v divadle Bataclan, kde vystupovala kapela Eagles of Death Metal. Pôvodne som vôbec nezamýšľal napísať článok týkajúci sa útokov na Paríž, ale toto stojí za spomenutie.
Pieseň (Kiss the Devil), ktorá sa spievala, keď sa spustila streľba, mala satanistický text:
Kto bude mať rád diabla?
Kto bude spievať jeho pieseň?
Kto bude mať rád diabla a jeho pieseň?
Ja budem mať rád diabla!
Ja budem spievať jeho pieseň!
Ja budem mať rád diabla a jeho pieseň!
Kto bude mať rád diabla?
Kto pobozká jeho jazyk?
Kto pobozká diabla na jeho jazyk?
Ja budem mať rád diabla!
Ja ho pobozkám na jeho jazyk!
Kto bude mať rád diabla?
Kto bude spievať jeho pieseň?
JA BUDEM MAŤ RÁD DIABLA A SPIEVAŤ JEHO PIESEŇ!
Keďže nie som teológ, kňaz a ani exorcista, nechcem robiť skratové spojenia typu "vzývali diabla, tak prišiel osobne", no každopádne je to hodné zamyslenia.
Text v angličtine môžete nájsť tu.