Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. február 2015

Desať dôvodov, prečo na manželstve záleží

Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku čerstvo vydal knihu Prečo na manželstve záleží. Autorsky do nej prispelo osemnásť amerických odborníkov od Denveru cez Austin, Washington, Chicago po Berkeley, ktorí sociologicky zisťovali pravdivosť niektorých tvrdení o americkej rodine. Toto sú ich záve...

Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku čerstvo vydal knihu Prečo na manželstve záleží. Autorsky do nej prispelo osemnásť amerických odborníkov od Denveru cez Austin, Washington, Chicago po Berkeley, ktorí sociologicky zisťovali pravdivosť niektorých tvrdení o americkej rodine. Toto sú ich závery:

  1. Manželstvo zvyšuje pravdepodobnosť, že otcovia a matky budú mať dobrý vzťah so svojimi deťmi.
  2. Kohabitácia nie je funkčným ekvivalentom manželstva.
  3. Manželstvo je prakticky univerzálna ľudská inštitúcia.
  4. Manželstvo a normatívny záväzok voči manželstvu podporuje kvalitné vzťahy medzi dospelými, ako aj medzi rodičmi a deťmi.
  5. Rozvod a výchova detí bez manželstva zvyšujú mieru chudoby pre deti aj matky; kohabitácia obvykle nezmierňuje chudobu tak účinne ako manželstvo.
  6. Deti, ktoré žijú s vlastnými zosobášenými rodičmi, sú na tom v priemere zdravotne lepšie ako deti vyrastajúce v inom prostredí.
  7. S manželstvom sa spája nižšia miera alkoholizmu a užívania drog u dospelých i detí.
  8. Manželstvo je spojené s lepším zdravotným stavom a nižšou mierou úrazov, chorôb a zdravotných postihnutí u mužov, aj u žien.
  9. Deti rozvedených rodičov majú vyššiu mieru psychického napätia a duševných chorôb.
  10. Kohabitácia je spojená s vyššou mierou psychických problémov u detí.

Postoy.sk uvádza len desať dôvodov, prečo na manželstve záleží. V novej knihe HFI ich nájdete ďalších dvadsať.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Postfiasková úvaha

Postfiasková úvaha

Referendum sa skončilo fiaskom. Keďže sa však svet ešte nekončí, bolo by dobré pouvažovať ako ďalej. Opakované „nahrávky na smeč“ by totiž boli stále škodlivejšie. A následné porážky stále demoralizujúcejšie. Je potrebné premyslieť si ďalšiu taktiku a stratégiu. Aký je medzi nimi rozdiel? Istý ame...

Blog
Prečo odluka nebude?

Prečo odluka nebude?

figel_a_fico.jpg V sobotu 7. februára 2015 sa na Slovensku uskutočnilo referendum o ochrane rodiny. Nastal čas (po referende) na odluku? Toľko antikampane sme ešte nezažili pred žiadnym referendom v histórii SR. Najmä novovzniknutá (liberálna) politická strana SKOK to...