Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. december 2020

Vtedy i dnes

Boh zaujal miesto v kŕmidle, aby sme my mohli mať miesto v nebi.
Vtedy i dnes

Na sviatok Božieho narodenia zaznieva Izaiášovo proroctvo:  Ľud, čo kráča vo tmách, uzrie veľké svetlo; nad tými, čo bývajú v krajine temnôt, zažiari svetlo.“ (Iz 9, 1) Na Vianoce Boh vstúpil do ľudských dejín ako nečakané Svetlo do tmy ľudských životov. Vtedy i dnes. 

Mám pred očami jednoduchého tesára z Nazareta ako blúdi po Betleheme a zháňa nocľah pre svoju manželku, ktorej nastal čas pôrodu. V očiach obidvoch možno badať únavu aj obavu. Jozef napokon nájde maštaľ. Pred 2000 rokmi svedkami narodenia Božieho Syna boli len anjeli v nebi, zvieratá v maštali a pastieri na poli. Svet si žil svojimi záujmami.  V čom je ten náš dnešný svet iný? A predsa zaznievajú slová: „Boh tak miloval svet., že poslal svojho Syna.“ Vtedy i dnes.

Evanjelista Lukáš viackrát upozorňuje v texte, že dieťa jeho matka zavinula do plienok a uložila v jasliach. Je to krehkosť a bezbrannosť Boha, ktorý sa vkladá do ľudských rúk. Zároveň to bude rozoznávacím znamením pre pastierov. Mária, Jozef, pastieri s jemnosťou vezmú Boha do náručia. Budú aj takí, čo k nemu pristúpia s tvrdosťou. Vtedy i dnes. 

Požehnané sviatky narodenia Božieho Syna

Inzercia

Katolícky kňaz Spišskej diecézy, farár v Kežmarku a prednášajúci Sväté písmo v kňazskom seminári v Spišskej Kapitule.

Odporúčame

Blog
Narodenie Krista - ako ho zvestovať v dnešnej spoločnosti?

Narodenie Krista - ako ho zvestovať v dnešnej spoločnosti?

Počas Vianoc si aj tento rok pripomíname narodenie Ježiša, odvážnu Máriu a muža so správnym postojom, Jozefa. Keď bol Ježiš dospelý muž, zanechal nám úlohu - zvestovať dobrú správu, že On zobral na seba naše hriechy a že ten, kto v Neho verí, bude mať večný život. Ako sa nám v úlohe zvestovania darí v spoločnosti, v ktorej žijeme?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.