Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. december 2020

Život po živote?

Začínam takto prudko, lebo keď som si dnes prečítal článok o neschopnosti našich lesov absorbovať uhlíkový odpad, znamená to pre mňa, že sme na hranici života bez ťažkostí s dychom a života bez (či s obmedzením ) pohodového dýchania.

A hneď pripájam čitateľovi na zamyslenie krásnu myšlienku, s ktorou som sa stretol minulý týždeň.


" Pôda nie je darom od predkov,ale pôžičkou od potomkov!"
Inak
"Les , ktorý vidíš nie je Tvojím  majetkom,ale pôžičkou od Tvojich detí!" 

Áno v čase pandémie, máme množstvo otázok, tém a starostí. Nikto to nemá ľahké a v tomto čase , keď ide o život je nejaký strom,alebo nejaký potok absolútne nepodstatný.

Vážne?

V prípade pandémie , nevieme ako sa budú veci vyvíjať, nevieme o víruse všetko, skúmame každý deň , každý nový poznatok a navigujeme svoje konanie a myslenie s cieľom zostať zdravý, ochrániť každého jedného človeka. 

V prípade lesa,alias stromu vieme dávno, čo sa stane , keď padne posledný strom.

Neveríme a nechápame, že sme ohrození pandémiou ignorancie stvorenia prírody s jej zákonmi a systémom obnovy. Neveríme a nechápeme,  že potrebuje chrániť les a strom zákonom?

Dnes predsa nemôžeme byť takí hlúpi, že budeme rozprávať o ohrození drevospracujúceho priemyslu, o pracovných miestach, o zdražení výrobkov z dreva a nie o zachovaní života na Zemi.

Inzercia

V Černobyle, nech je to akokoľvek kruté si príroda našla cestu a obnovila život rastlín a živočíchov bez zásahu človeka. Človek je len súčasťou prírpdy, síce s veľkou úlohou podmanenia a množenia, ale aj úlohou zachovania života. Encyklika Laudato Si nie je čítaním iba pre veriaceho človeka, je to čítanie pre každého človeka na Zemi.

Dajme pár rokov lesom pokoj, nerúbme, nevozme neťažme, neberme,len s apozerajme.

Za ten čas, premyslime ako gazdovať. 

Napríklad:
Stroj vo väčšej váhe ako kôň, do lesa nepatrí. 
Drevo bude drahé-áno bude! Musí byť!
Zoťatie zdravého stromu bude trestné ! Áno.

A podobne.

Ľudia, všetkých rás, vierovyznaní, veku a vzdelania, spojme sa za ochranu stromu lesa!
To nie je propaganda, to je múdrosť!

Slavo Matlák 

chlapec, ktorý hral s Bohom šachy. Najdôležitejšia je v živote láska. Každý človek by mal mať príjem, len preto, že je človek, bez ohľadu na rasu,vzdelanie a schopnosti. Každý jeden strom je dôležitý! Zoťať alebo nezoťať , môžme dýchať,alebo nemôžme! Starať sa o prírodu, znamená dokončovať stvoriteľský plán Boha. To je povinnosť nás laikov vo svete.

Odporúčame

Blog
Dve ženy, dva svety

Dve ženy, dva svety

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vystúpila dnes (9.12.) pred bundestagom a v neobvykle emotívnom príhovore prosila Nemcov, aby dodržiavali obmedzenia proti šíreniu koronavíru.

Blog
Môj prvý mesiac na projekte Adopcia na diaľku®

Môj prvý mesiac na projekte Adopcia na diaľku®

Kráčam po tichom, tmavom schodisku. Klopanie mojich topánok sa odráža od kamenných stien a je jediným zvukom, ktorý počujem. Sem-tam vidím spod dverí kancelárií presvitať svetlo lámp a začujem vzdialený rozhovor. Už len zapísať čas odchodu a vychádzam do chladného večera bratislavských ulíc. Takto končím svoje dni niekoľkokrát do týždňa od začiatku novembra.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.