Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. júl 2020

7 prúdov BL a uzdravenie žalúdka

Oľga vtedy stála medzi lavicami v chráme a v srdci mala veľkú túžbu a očakávanie. Totiž od jesene 2016 cítila obrovské bolesti v žalúdku, jesť mohla len s veľkými ťažkosťami, brala silné lieky a bola permanentnou návštevníčkou ambulancie gastroenterológa. Tie bolesti sa stávali neznesiteľnými. Spredu zaznela výzva, aby ľudia kládli ruky na tých, čo stoja pri nich a modlili sa za ich uzdravenie.
7 prúdov BL a uzdravenie žalúdka

SEDEM PRÚDOV BOŽEJ LÁSKY A UZDRAVENIE ŽALÚDKA

„Vedela som, že ma Pán uzdravil,“ povedala Oľga a usmiala sa. „Na ten Boží uzdravujúci zásah a sedem prúdov Božej lásky nikdy nezabudnem.“

S Oľgou sme sa osobne stretli a rozprávali až po pol roku, čo sa to stalo, ale stále ju z vtedajšieho zážitku prejavu Božej náklonnosti voči nej neopúšťala radosť a nadšenie. Aj teraz, keď o ňom hovorila, sa jej rozžiarili oči a hovorila o všetkom veľmi oduševnene.

„Zažila som obrovskú úľavu a prežila som zároveň úžasný dotyk Božej lásky, ktorou ma Otec miluje.“

Oľga bola medzi organizátormi celoslovenského stretnutia tešiteľov a tešiteliek Ježišovho srdca (TBSJ), ktoré sa koná raz za rok a prichádzajú tam členovia tohto potrebného hnutia v Cirkvi z celej krajiny. Na ňom môžu absolvovať formačné prednášky a ako modlitebníci z jednotlivých oblastných skupín nadviazať aj osobné vzťahy. Nahlásilo sa do tristo ľudí a program duchovnej obnovy trval od piatku do nedele.

Práve Oľga bola iniciátorkou toho, že povedľa biskupa Andreja Imricha pozvali ako hlavného rečníka a evanjelizátora na sobotu aj mňa. Bol som tým poctený. Mal som jedno kázanie doobeda a jedno poobede. Tešil som sa, že na výzvu odovzdať život Ježišovi reagovalo toľko ľudí. Kázania mali dobré odozvy a v Slove sa Duch Svätý dotýkal sŕdc poslucháčov.

Bol som tam vtedy s manželkou a veľmi sme sa aj my povzbudili z ich služby a zároveň sme spoznali, aké mnohoraké hnutia Duch Boží v Cirkvi vzbudzuje. Aká rôznorodosť! Aká bohatosť milostí! K akým rôznym úlohám, činnostiam, modlitbám a zameraniam pobáda Duch veriacich, ktorí chcú slúžiť!

Tak sme sa s Oľgou stretli v strede Slovenska, vo Zvolene. Potykali sme si. V jednej z prestávok v programe konferencie mi hovorila, že je nadšenou čitateľkou mojich kníh, má ich všetky, a zverila sa mi so svojou radosťou. Tú zažila pred pol rokom a ja som o nej dovtedy nemal ani potuchy.

Vrátila sa do januára 2017, kedy sme obaja boli v Beckove v evanjelizačnom stredisku a františkánskom kostole. Prozreteľnosť to zariadila. Tam každý mesiac prebiehal program modlitieb za uzdravenie. Počúval som pozorne.

OBR. Na stretnutí Tešiteľov Ježišovho srdca vo Zvolene. Oľgino svedectvo je aj v knihe: Život v Božej moci >>>

Popisovala, ako po slávení liturgie Eucharistie, Obradu Lásky, ktorý nám tu na pomoc zanechal Ježiš, prišli na rad chvály a modlitby za uzdravenie. Všetci, čo mali dar Ducha Svätého prihovárať sa v jazykoch, sa modlili, ako im Duch dával sa modliť.

Oľga vtedy stála medzi lavicami v chráme a v srdci mala veľkú túžbu a očakávanie. Totiž od jesene 2016 cítila obrovské bolesti v žalúdku, jesť mohla len s veľkými ťažkosťami, brala silné lieky a bola permanentnou návštevníčkou ambulancie gastroenterológa. Tie bolesti sa stávali neznesiteľnými.

Spredu zaznela výzva, aby ľudia kládli ruky na tých, čo stoja pri nich a modlili sa za ich uzdravenie.

„Ty si stál vedľa mňa a položil ruku na moje plece,“ pripomínala mi niečo, čo mne už – priznávam – vyšumelo z pamäti, „a modlil si sa za mňa.“

Z pódia vtedy niekto hovoril, že Boh teraz uzdravuje žalúdky a brucho.

Inzercia

„Bolo to krásne! Bola som nadšená a plná radosti! Zrazu som pocítila sedem prúdov Božej lásky, skutočne... reálne som ich cítila! Zostupovali zhora do oblasti mojej brušnej dutiny! A po chvíli som vedela, že som uzdravená! Toľko bolesti som v poslednom čase zažívala... už som ju skutočne veľmi ťažko znášala. Tu zostúpila na mňa Božia uzdravujúca moc a ja som bola zdravá! Dostala som milosť od Pána. Bolesť bola preč! Tá zničujúca, neznesiteľná bolesť, čo ma mučila pol roka, odišla! Tá radosť, čo zachvátila moje srdce, sa nedá popísať!“

Pozrel som jej do očí a našiel som v nich iskru radosti a pokoja, ktorú môže dať len Duch Boží. On ju uzdravil a voviedol do slobody a ona môže svoj život opäť žiť v plnosti a integrite. On uzdravil, scelil a obnovil to, čo bolo porušené. Veď Ježiš prišiel, aby sme svoj život mohli žiť v radosti a plnosti. On však bol prebodnutý pre naše hriechy, strýznený pre naše neprávosti, na ňom je trest pre naše blaho a jeho ranami sme uzdravení. (Iz 53:5)

„Padla som v Duchu uzdravená,“ pokračovala nadšená. „Buchla som si síce koleno o tvoje knihy, dobre si to pamätám, ktoré si tam mal v taške, ale to mi ani trochu neprekážalo,“ rozradostnená sa usmievala. „To sa mi „oplatilo“ – trochu dočasnej bolesti v kolene, keď mi Boh uzdravil žalúdok!“

„Možno ťa tak Pán pozýval na kolená do modlitby vďaky,“ zažartoval som, povzbudený na duchu.

„Boh si ťa použil, Patrik, vedela som, že je to na tvoj príhovor. Prijmi moju vďaku. Dnes môžem žiť bez tej hroznej bolesti a môžem slúžiť.“

„Nie je za čo,“ usmial som sa. „Všetka úcta a chvála patrí Pánovi. Nech je oslávené jeho sväté Meno, v ktorom máme všetko. Boh je dobrý.“

S touto radosťou v srdci môže Oľga opäť tešiť Ježišovo srdce, mučené toľkými zákernými a hroznými hriechmi nás ľudí. Uzdravil ju Ten, ktorý má neobmedzenú moc a dáva svoje milosti komu chce, ako chce a kedy chce. On najlepšie vie, čo potrebujeme na duchovný rast. A vie aj to, čo nás poteší a našu službu urobí účinnejšou.

Buďme pripravení, Boh si nás môže použiť kedykoľvek. Buďme otvorení na Božiu vôľu a výzvy. Ak sa modliť za chorých, tak sa modliť za chorých. Ak napomenúť niekoho v láske, tak napomenúť. Ak ísť niekam, tak odložme svoju únavu a lenivosť. Poďme do toho s dôverou v Božiu moc a pomoc a robme to, čo od nás chce. Aj keď to možno nechápeme, nechce sa nám, alebo si myslíme, že je to aj tak zbytočné. A robme to na jeho slávu. Nič nie je zbytočné, čo je urobené v láske. Boh si nás chce použiť na udelenie svojich milostí. ZDIEĽAJTE, PROSÍM.

Štefan Patrik Kováč, ThLic.

Oľgin príbeh ako aj iných je zachytený v knihe Život v Božej moci (2019), nezabudnime, že v nej môžeme žiť stále.
Čítanie na letné večery: Život nie je ľahký (poviedky) (2016).

Buďte požehnaní, priatelia.

 

 

 

Spisovateľ duchovnej literatúry, evanjelizátor. Autor kníh Život v Božom požehnaní, Život s Bohom, Toto je skutočná Afrika, Sviatky Boha 1, Život nie je ľahký, Život kresťana u moslimov v Ázii, Život v Božej moci, Sviatky Pána 2, románu Zápisky nevojaka I a II (NOVINKA). Vedúci Spoločenstva Živá voda. Člen Spolku slovenských spisovateľov od r. 2017. Učiteľ. Venuje sa teologickým témam a stavu kresťanstva doma i vo svete. Vystupuje s kresťanskými vyučovaniam v spoločenstvách a na akciách kresťanov. Duchovný poradca; vedie ľudí k duchovnému rastu. Ženatý (2001). Otec piatich detí (Sára, Juditka, Samuel, Miriam, Dávid). Žije v slobodnom povolaní spisovateľa.

Odporúčame

Blog
Duch Svätý sa nedá umlčať

Duch Svätý sa nedá umlčať

„Iveta, je to už tretí pokus. Musíš sa k tomu postaviť inak, lebo dopadneš ako dvakrát predtým. Ide o duchovný boj. Je napísané: Oblečte si Božiu výzbroj, aby ste mohli čeliť úkladom diabla. Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohoto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach. (Ef 6:11-12) Pozývaj ľudí, modli sa. Ver a bojuj,“ vedel som, že na tretí krát to bude ešte ťažšie ako predtým. „Nikdy sa nevzdaj. Nerobíme to na svoju slávu, ale preto, aby čo najviac duší zažilo, ako veľmi ich Boh miluje.“

Blog
Keď hlad zaklope na dvere

Keď hlad zaklope na dvere

V Centre konkrétnej pomoci FEMINA pomáhame systematicky rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Pandémia spôsobená ochorením Covid-19, zasiahla do ich života zničujúcim spôsobom. Obracajú sa na nás matky rodín a hovoria to isté – potom ako zaplatíme za náklady spojené s bývaním, nemáme za čo deťom kúpiť jedlo. Preto sme vyhlásili zbierku – Zje sa každé zrnko. 80 balíkov potravín pre rodiny v núdzi.

Blog
Mária, matka Ježišova, v Koráne

Mária, matka Ježišova, v Koráne

Pohľady na Máriu, matku Mesiáša Ježiša, sa líšia naprieč rôznymi vierovyznaniami. V nasledujúcom článku sa Vám pokúsim priblížiť pohľad islámu na jej výnimočnú osobnosť a činy cez výroky Koránu, ktoré sa na ňu vzťahujú. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.