Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. február 2020

Myšlienky podsúvané satanom a myšlienky inšpirované Duchom Svätým

Keďže sa mi manželka nemohla dovolať, napísala mi textovú správu, rozlúčkovú, lebo cítila blízku smrť: „Ľúbim ťa a vždy som ťa ľúbila. Ak sa mi niečo stane, povedz deťom, že som ich veľmi milovala a ožeň sa, ak nájdeš ženu, čo bude mať rada naše deti.“ Bol som v šoku. Bol som dojatý. Ale pri nasledujúcom duchovnom boji som zistil jednu nemennú pravdu: Ježiš nie je Bohom smrti, on je Bohom života! Nikdy na to nezabudnime!
Myšlienky podsúvané satanom a myšlienky inšpirované Duchom Svätým

Je už dobre po polnoci. Všade pozhasínané. Dom tichý. Len z pouličného osvetlenia preniká trocha unaveného svetla cez žalúzie. Neóny na ulici žmurkajú. Deti spia. Duch Svätý ma budí a hovorí mi: „Ide do tuhého! Vstávaj! Čaká ťa duchovný boj!“ Posadil som sa na okraj postele. Nespal som dlho. Áno, Pane, idem. Mysľou mi prebehli udalosti včerajšieho dňa.

Manželku som odviezol do nemocnice – pôrodnice poobede v stredu a odovzdal pod Božiu ochranu. Na zajtra, na štvrtok, bol kvôli zdravotnému stavu manželky a komplikáciám naplánovaný cisársky rez. Bolo to na posledný možný termín: čakali sme, či sa nerozbehne prirodzený pôrod. Bolo to na hrane, lebo ak by sa rozbehol prirodzený, cisársky – odporúčaný lekármi, by sa už robiť nemohol.

Len neskôr som sa dozvedel, že v noci zo stredy na štvrtok však manželka začala dostávať silné kontrakcie a doslova pár hodín pred cisárskym sa rozbiehal prirodzený – spontánny pôrod. Lenže pri prirodzenom pôrode hrozilo celkom reálne – na druhú stanu aj – obrovské nebezpečenstvo komplikácií, až po smrť matke – manželke.

Mobilný telefón som si nechával zapnutý, aby som okamžite mohol zabehnúť do pôrodnice – byť pri manželke, povzbudiť, pomôcť sa rozhodnúť. Ale vtedy, keď mi volala, som si akurát odbehol kdesi mimo izby, v ktorej som mal telefón, a nepočul som jej volanie.

Keďže sa mi nemohla dovolať, napísala mi textovú správu, rozlúčkovú, lebo cítila blízku smrť, mala silné kontrakcie: „Ľúbim ťa a vždy som ťa ľúbila. Ak sa mi niečo stane, povedz deťom, že som ich veľmi milovala a ožeň sa, ak nájdeš ženu, čo bude mať rada naše deti.“

Keď som prišiel k mobilu a zbadal som konečne, že pred nejakým časom mi manželka volala a prečítal som si rozlúčkovú sms-ku, bol som v šoku a dojatí. Hneď som volal naspäť – ale ona už svoj mobil nedvíhala! Evička! Aké hrozné nemôcť ťa povzbudiť! Vedel som, že ísť tam nemá zmysel, len by som prekážal lekárom a na sálu by ma aj tak nepustili. Radšej sa všetci budeme za ňu modliť.

Už ju zrejme odviedli na sálu – rodiť prirodzeným spôsobom, pomyslel som si. Modlili sme sa za mamu i s deťmi, uspali sme deti (s mojou mamou, ktorá mi vypomáhala), ja som si ľahol, aj na chvíľu som zaspal. Nebol to dlhý spánok. Skôr taký polospánok. O 1:30 v noci ma zobudil Duch Svätý – že ide do tuhého. Čaká ma duchovný boj.

 

OBR. Miriam, prvá zľava už vyrástla na veľkú slečnu. Dnes je druháčka na Cirkevnej ZŠ. Viac v: Život v Božom požehnaní

Tak som vstal a išiel som sa modliť do obývacej izby. Celý dom spal. Vonku tma, vnútri tma. Vo mne tma a smútok. Čierňava. Tu sa odohrala tá duchovná bitka. Satan mi nahováral: „Zmier sa s tým, Štefan, veď aj ona už cítila smrť, pripravuj sa na to, ako to bude po jej smrti, čo treba zariadiť, čo treba vybaviť. Pripravuj sa na čas, keď manželka zomrie.“ Podsúval mi predstavy o truhle, ako v nej leží manželka; o príprave pohrebu, všetci plačú, deti sa pýtajú, kde je mamička? Ja: už ju nemáme, znova ju uvidíte až v nebi... Dával mi pred vnútorný zrak veriace ženy, ktoré by nahradili moju manželku. Ktorú z nich by som si vybral? Ktorú by som si po smrti manželky zobral? A tak podobne. Hrozná temnota – vonku i vnútri. Vtedy som ešte nevedel s určitosťou, že je to Zlý.

Pokračoval som v boji na modlitbách o manželkin život. Prosil som Boha, aby ju ochránil, zachránil.

Tu satan začal ďalší útok: „Veď ty nevieš... Veď to je vôľa Boha, aby zomrela. Ty nechceš prijať Božiu vôľu? Áno – je to jeho vôľa, aby zomrela! On určuje, kedy kto umrie. On je Pánom smrti. On volá človeka, keď príde jeho čas. Jej čas prichádza teraz. Nevzpieraj sa vôli Boha, keď on chce, aby umrela! On je Bohom smrti.“

Čože? Zarazil som sa. To nie.

Inzercia

Tu som ho odhalil. Dovtedy som sa naozaj zahrával s myšlienkou, čo ak ju Boh už chcel povolať – mať pri sebe?! Má na to právo, je jej Stvoriteľ. Ani som nevedel presne rozlíšiť, komu patrí ten hlas. Lenže tu sa diabol odhalil. Boh síce je Pánom života i smrti, ale nie je Bohom smrti. Tu som si povedal: „Tak to teda nie! Môj Boh, Ježiš Kristus, nie je Bohom smrti, on je Bohom života! Ježiš neprišiel preto, aby priniesol smrť, ale aby ju premohol a priniesol život!!! On je Bohom pravým, on je Bohom života! Rozmnožuje život a nie ho umenšuje. V ňom je plnosť života! A moja manželka bude žiť! Áno! To prehlasujem: Bude žiť, lebo môj Boh je Bohom života. Ja verím, že ty, Ježiš Kristus, prameň a zdroj života, ju zachrániš! Ona bude žiť! V mene Ježiša Krista vyhlasujem, že bude žiť! Volím si Boha života a nie teba, boha smrti. Preč, ty zlorečený, pokušiteľ, ktorý ma chceš zlomiť skľúčenosťou, smútkom, prípravou na smrť. Chceš načať moju vieru, aby som zapochyboval v môjho Boha života, aby som pochyboval a ocitol sa v smrti, tak ako ty si v nej. (Lebo skutočná smrť človeka nastáva, keď umrie viera v srdci človeka, inak: ak zomrie Boh v srdci človeka.) Ježiš zvíťazil. Ježiš nad tebou zvíťazil, ja mám víťazstvo v Ježišovi! Ja verím svojmu Bohu, nie tebe, otcovi lži! Odmietam tvoje pokušenia a myšlienky smrti! Volím život, pre moju manželku!“

Po tejto modlitbe sa čierňava nado mnou začala rozplývať, do môjho vyskúšaného srdca začal prúdiť pokoj a ja som vedel, že moja Evička je zachránená; Ježiš ju zachránil od smrti. To bol pokoj, to bola istota, že teraz je v dobrých rukách. Teraz som si spomenul na slová Boha, ktoré mi povedal v modlitbe dva dni predtým: „Ja sa o ňu postarám.“ To boli skutočne Božie slová, o ktoré sa dalo oprieť.

A tak na nasledujúci deň, vo štvrtok 8. septembra 2011, sa narodilo krásne dievčatko – Miriam Lýdia, o 8:35 ráno cisárskym rezom. V bolestiach a utrpení ale v Božom požehnaní. Neskôr mi manželka popisovala, ako sa jej nečakane v noci kontrakcie zastavili a mohla ísť ráno na cisársky rez. Boh zasiahol.

Tento duchovný boj som v Ježišovi vyhral. Neskôr som rozmýšľal, ako to všetko prebehlo a naplnila ma bázeň. Lebo Boh mi povedal, že išlo skutočne o život alebo smrť manželky. Ak by som do tohto boja nešiel, alebo ak by som ho prehral, žena by skutočne umrela a s ňou vari i dieťa. V čom by spočívala prehra? Ak by som nerozlíšil satanov hlas, alebo ak by som mu uveril a priklonil sa k jeho myšlienkam, ktorými pokúšal. Stačilo by to prijať ako fakt a manželka by už nebola medzi živými. Išlo tam o boj o život. Je to boj viery: uveriť Ježišovi alebo satanovi. V Kristovi život – v satanovi smrť.

Môj Boh je Boh živý, Boh pravdy. On život obnovuje a zachraňuje, nie ničí. Je to Boh života!

Nikdy sa nevzdávaj. Otec lži sa ťa snaží primäť k pochybnostiam, neviere alebo uvereniu klamstvu. Porovnávaj s Božím Slovom, aby si ho odhalil. Je za každou beznádejou, ničiacim smútkom, zúfalstvom. Nemusíme sa ho však báť. Nezabúdajme, jeden Človek, vlastne Bohočlovek, už ten boj s ním za nás vyhral.

Mimochodom, boj so satanom, kráľom tmy, nie je už očividný – vo fyzickej rovine, ale sa viac a viac – v týchto posledných časoch –presúva do duchovnej roviny: diablovo bojisko je tvoja myseľ. Buď na to pripravený. Ide mu o to, zasiať ti do mysle, do srdca najprv pochybnosti, čo je významný krok ku konečnému cieľu zlého: strata viery u človeka. To je skutočná duchovná smrť, keď človek prestane veriť. S Ježišom môžeš vyhrať každý duchovný boj. Zdieľajte, prosím.

Štefan Patrik Kováč, ThLic.

Nezabudnime, že môžeme žiť svoj Život v Božom požehnaní (2014) či dokonca Život v Božej moci (2019).
Čítanie na dlhé zimné večery: Život nie je ľahký (poviedky) (2016).

Blíži sa marec - mesiac knihy: VŠETKY KNIHY

 

 

Inzercia

Spisovateľ duchovnej literatúry, evanjelizátor. Autor kníh Život v Božom požehnaní, Život s Bohom, Toto je skutočná Afrika, Sviatky Boha, Život nie je ľahký, Život kresťana u moslimov v Ázii a Život v Božej moci (NOVINKA). Vedúci Spoločenstva Živá voda. Člen Spolku slovenských spisovateľov. Učiteľ. Venuje sa teologickým témam a stavu kresťanstva doma i vo svete. Vystupuje s kresťanskými vyučovaniam v spoločenstvách a na akciách kresťanov. Duchovný poradca; vedie ľudí k duchovnému rastu. Ženatý (2001). Otec piatich detí (Sára, Juditka, Samuel, Miriam, Dávid).

Inzercia

Odporúčame

Blog
Nedotknuteľní: Otec má svoje deti aj v Indii

Nedotknuteľní: Otec má svoje deti aj v Indii

Napokon to zo mňa vytiahol, bol skúsený, používal rôzne taktiky, že idem na misiu, medzi kresťanov. Nevedel som klamať. Nechcel som klamať. Bolo zle. Zvážnel. Z pohodlnej pozície, keď bol rozčapený na stoličke, sa zrazu imigračný úradník vystrel, obul si topánky a evidentne išiel za nadriadeným, aby mu podal správu a zrejme sa aj poradiť, čo urobiť v takomto prípade: „Zatknúť, či nechať ísť?“