Uzavrime pakt o neútočení medzi kresťanmi

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Uzavrime pakt o neútočení medzi kresťanmi

Kristova výzva k jednote ... je výkričníkom pre kresťanov. Nie je len pozvaním, je prikázaním. Dnes je táto výzva pre kresťanov v politike na Slovensku ešte aktuálnejšia. V názoroch na viacero otázok sa líšime. Zdanlivo stojíme na iných barikádach. Ja sa však domnievam, že nám ide o to isté: o realizáciu Evanjelia v politike. O to, aby kresťanské hodnoty neboli iba frázami, ale aby sa uskutočňovali v konkrétnych politikách.

Dosiahnuť jednotu, ktorá sa prejaví v zjednotení všetkých politických strán hlásiacich sa ku kresťanstvu do jednej, je pred voľbami prakticky nemožné. Podľa mojich skúseností by to bol zázrak. Ten sa možno stane a oň sa úprimne modlím, ale som realistka. To však neznamená, že sa netreba snažiť o drobné kroky a to robím a budem robiť.


Tu je jeden z nich:


Posledné dni a týždne sa zmenili na chŕlenie ohňa a síry medzi kresťanmi. V zápale boja sme zabudli, že je vyšší cieľ ako víťazstvo vo voľbách, víťazstvo nad genderom. Rúbeme hlava-nehlava a ako to už býva, trpia nevinní. A svojmu cieľu sa vzďaľujeme. Preferencie nestúpajú, ultraliberáli posilňujú, debata medzi nami je vulgárnejšia.

Zmeňme to! Uzavrime pakt o neútočení!

Nech je to prvý krok k budúcej spolupráci. Vášne opadnú, testosterón sa vyplavý. Po zime príde jar a v marci s prvými silnejšími lúčmi slnka budeme môcť vykročiť k spolupráci.

Nechcem hovoriť iba tak vo všeobecnosti. Budem konkrétna. Obraciam sa na tých, ktorý vzišli zo starého KDH. Na nové KDH Alojza Hlinu, na otca Maroša ako inšpirátora KDŽP a aj na mojich spolustraníkov v Kresťanskej únii.

Všetci sme dedičmi kresťanskej demokracie, ktorá na Slovensku vzišla z činnosti podzemnej Cirkvi za totality. Máme mnohé spoločné. Pokúsme sa o prvý krok, nepáľme do bratov, ktorí sa v nuansách od nás líšia, ale postavme sa zlu. Zlu, ktoré má rôzne podoby. Je na každom z nás, ktorej podobe sa chceme postaviť ako prvej. Jeden rozkrádaniu štátu, jeden genderu, jeden kultúre smrti, sociálnej nespravodlivosti, či...

Cieľ nás kresťanov je jeden: vnášať Otcove svetlo tam, kde panuje tieň. Zažať plameň tam, kde vládne temnota. Zmeniť naše srdcia a zmeniť Slovensko.

Zmena sa dá vybudovať iba na dobre a pravde.

Začnime maličkosťou: neútočme na seba navzájom.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo