Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. november 2019

Uzavrime pakt o neútočení medzi kresťanmi

Kristova výzva k jednote ... je výkričníkom pre kresťanov. Nie je len pozvaním, je prikázaním. Dnes je táto výzva pre kresťanov v politike na Slovensku ešte aktuálnejšia. V názoroch na viacero otázok sa líšime. Zdanlivo stojíme na iných barikádach. Ja sa však domnievam, že nám ide o to isté: o realizáciu Evanjelia v politike. O to, aby kresťanské hodnoty neboli iba frázami, ale aby sa uskutočňovali v konkrétnych politikách.
Uzavrime pakt o neútočení medzi kresťanmi

Dosiahnuť jednotu, ktorá sa prejaví v zjednotení všetkých politických strán hlásiacich sa ku kresťanstvu do jednej, je pred voľbami prakticky nemožné. Podľa mojich skúseností by to bol zázrak. Ten sa možno stane a oň sa úprimne modlím, ale som realistka. To však neznamená, že sa netreba snažiť o drobné kroky a to robím a budem robiť.


Tu je jeden z nich:


Posledné dni a týždne sa zmenili na chŕlenie ohňa a síry medzi kresťanmi. V zápale boja sme zabudli, že je vyšší cieľ ako víťazstvo vo voľbách, víťazstvo nad genderom. Rúbeme hlava-nehlava a ako to už býva, trpia nevinní. A svojmu cieľu sa vzďaľujeme. Preferencie nestúpajú, ultraliberáli posilňujú, debata medzi nami je vulgárnejšia.

Zmeňme to! Uzavrime pakt o neútočení!

Nech je to prvý krok k budúcej spolupráci. Vášne opadnú, testosterón sa vyplavý. Po zime príde jar a v marci s prvými silnejšími lúčmi slnka budeme môcť vykročiť k spolupráci.

Nechcem hovoriť iba tak vo všeobecnosti. Budem konkrétna. Obraciam sa na tých, ktorý vzišli zo starého KDH. Na nové KDH Alojza Hlinu, na otca Maroša ako inšpirátora KDŽP a aj na mojich spolustraníkov v Kresťanskej únii.

Inzercia

Všetci sme dedičmi kresťanskej demokracie, ktorá na Slovensku vzišla z činnosti podzemnej Cirkvi za totality. Máme mnohé spoločné. Pokúsme sa o prvý krok, nepáľme do bratov, ktorí sa v nuansách od nás líšia, ale postavme sa zlu. Zlu, ktoré má rôzne podoby. Je na každom z nás, ktorej podobe sa chceme postaviť ako prvej. Jeden rozkrádaniu štátu, jeden genderu, jeden kultúre smrti, sociálnej nespravodlivosti, či...

Cieľ nás kresťanov je jeden: vnášať Otcove svetlo tam, kde panuje tieň. Zažať plameň tam, kde vládne temnota. Zmeniť naše srdcia a zmeniť Slovensko.

Zmena sa dá vybudovať iba na dobre a pravde.

Začnime maličkosťou: neútočme na seba navzájom.

predsedníčka Kresťanskej únie

Odporúčame

Blog
Keď transparentnosť v peniazoch, tak aj v hodnotách

Keď transparentnosť v peniazoch, tak aj v hodnotách

Mnoho sa dnes hovorí o transparentnosti a zodpovednom vládnutí. Transparentnosť sa nemá týkať iba nakladania s verejnými peniazmi, ale aj toho, čo a prečo sa učia naše deti. My, obyvatelia Slovenska, máme právo spolurozhodovať nielen o materiálnej podobe našej krajiny, ale aj tej duchovnej. Ak si Slovensko demokraticky odhlasuje sexuálnu výchovu pre škôlkárov, budem zásadne proti, ale budem to rešpektovať. To, čo odmietam, je zavádzanie rôznych progresívnych novôt len tak „poza bučky“. Preto Kresťanská únia pripravila návrh zákonnej zmeny tohto stavu. O nej bude Národná rada rokovať na najbližšej schôdzi. Ak európsku politiku neurobíme národnou politikou, potichu prehráme. A ani to nebudeme vedieť.

Blog
„Náboženská politika“ po slovensky

„Náboženská politika“ po slovensky

Viacerí oprávnene poukazujú na verejné vyjadrenia podpory politikom a politickým subjektom od viacerých slovenských kňazov. Domnievam sa však, že je rozdiel niekoho verejne podporiť a iné je robiť nejakej strane, či vybranému politikovi doslova kampaň a ich súperom simultánne antikampaň, a to aj prostredníctvom homílií. Zdá sa mi, že väčšina našich biskupov si práve toho bola vedomá, keď sa vyjadrili tak, ako sa vyjadrili.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.