Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. október 2019

Literárna kaviareň

Tajomstvá zo spisovateľovej kuchyne. 3. misijná cesta - Andra Pradesh, India. Prayers needed, friends. Be blessed!
Literárna kaviareň

Milí priatelia,

pozývam vás vypočuť si Literárnu kaviareň, ktorú prednedávnom odvisielalo rádio Lúmen. Rád som reagoval na výzvu pána redaktora Rosíka, aby som zdieľal s poslucháčmi, milovníkmi literatúry a duchovného života niečo zo svojej spisovateľskej "kuchyne".

V rozhovore sa dozriete:

+ Ako človek/spisovateľ dostane chuť písať? (Všetko začalo poviedkou List na kríži, možnosť si prečítat v Život nie je ľahký)

+ Čo musí mať poviedka/príbeh?

+ Modlitba spisovateľa a inšpirácia od Ducha Svätého.

+ O skúsenostiach z misií (poviedka Chlapec v okne KNIHA) z misijnej cesty Toto je skutočná Afrika. Boh chce, aby si svoj životný zápas odohral čestne.

+ V relácii ukážka z knihy Život s Bohom, načítaná umeleckým prednesom,

+ Mal autor tvorivú krízu? Ako sa vracia do reality po písaní?

+ Skúsenosť z misie v Pakistane (Život kresťana u moslimov v Pakistane, 2018), načítaná umeleckým prednesom.

+ Tvorba ŠPK a evanjelizácia a misie (Toto je skutočná Afrika 2016)

+ Ako sa autor dostal k viere? Kedy sa ho Boh dotkol? Letná evanjelizačná škola 1999.

+ Motivácia ľudí k rastu vo viere, ako sa ľudské srdce učí dôvere Bohu.

+ Kresťanská viera má židovské korene (starozákonné): Sviatky Boha 1

Inzercia

+ Čo číta autor? Kto má vydávať slovenské knihy? Dať prednosť českým?

+ Ukážka s literárnym prednesopm z knihy Život v Božom požehnaní (2014).

+ Treba zachytávať realitu "doslovne" ako napr neborák Pišťanek (spáchal samovraždu), alebo umelecky, aby spisovateľ vnútro človeka nepoškodil, ale obohatil?

To všetko sa dozviete pri vypočutí si relácie z archívu rádia Lúmen:

 

>>> RELÁCIA LITERÁRNA KAVIAREŇ

 

Novinka: Život v Božej moci 2019

Je mimoriadny misijný mesiac. Od 28.10 do 12.11 som, priatelia, na 3. misijnej ceste v Indii, Andra Pradeš. Nateraz dva obrázky:

Kto sa bude modliť za misiu u chudobných kresťanov v Indii, Andra Pradeš? (píšte dole v komentoch). Vďaka, priatelia. Buďte požehnaní!

Zdieľajte prosím.

Inzercia

Spisovateľ duchovnej literatúry, evanjelizátor. Autor kníh Život v Božom požehnaní, Život s Bohom, Toto je skutočná Afrika, Sviatky Boha, Život nie je ľahký, Život kresťana u moslimov v Ázii a Život v Božej moci (NOVINKA). Vedúci Spoločenstva Živá voda. Člen Spolku slovenských spisovateľov. Učiteľ. Venuje sa teologickým témam a stavu kresťanstva doma i vo svete. Vystupuje s kresťanskými vyučovaniam v spoločenstvách a na akciách kresťanov. Duchovný poradca; vedie ľudí k duchovnému rastu. Ženatý (2001). Otec piatich detí (Sára, Juditka, Samuel, Miriam, Dávid).

Inzercia

Odporúčame

Blog
Pošliapaný Kristus

Pošliapaný Kristus

Toto zamyslenie uverejňujem ako reakciu na nedávny Pochod za život, ktorého sme sa s rodinou zúčastnili. A zúčastnili sa ho aj niektorí politici (však, pán D.?), ktorí o zopár dní (!) mali hlasovať ASPOŇ za zmiernenie krutého potratového zákona (krutého voči nevinným zahrdúseným deťom i matkám, ktoré často ani nevedia, čo činia, a dôsledky sa dostavia v ich svedomí), dokonca mali štyri (!) verzie, ale kvôli týmto "ochrancom života" a najmä ochrancom svojich politických kresiel neprešiel žiadny z nich ani (!) do druhého čítania.

Blog
Kresťanská únia pokračuje

Kresťanská únia pokračuje

Kresťania a kresťanskí demokrati v politike vždy hľadali jednotu. Nie obyčajnú jednotu, ale hodnotovú jednotu. Politika nie je a nesmie byť iba boj o moc, ale činnosť, ktorou urobíme potrebné možným.

Blog
Vize pro křesťany do třetího tisíciletí

Vize pro křesťany do třetího tisíciletí

Zdá se, že v dnešní době je stále těžší být křesťanem. Svět, v němž žijeme, se stále více Bohu odcizuje, žije si po svém a nás tlačí, abychom žili po jeho. Dochází k mnoha zmatkům a pohoršlivým zprávám, v nichž se orientujeme stále hůř. Jen těžko nacházíme opěrný bod.