Hlasuj za život účasťou na Pochode!

Hlasuj za život účasťou na Pochode!

My, poslanci, vieme, že v parlamente môže o výsledku hlasovania rozhodnúť aj jeden jediný hlas. Ako by sa asi cítil poslanec, ktorý by svojou neúčasťou spôsobil, že sa nepodarila zásadná zmena v prospech ochrany života? Čo by si o ňom pomysleli jeho voliči? Aké výčitky by sa zosypali na jeho hlavu!

Na prebiehajúcej schôdzi Národnej rady sú v súčasnosti až štyri návrhy, ktoré zlepšujú ochranu a podporu nenarodených detí a matiek. Jeden z nich som podal aj ja. Jeho hlavným cieľom je zrušenie tých najškandalóznejších potratov, tzv. potratov na žiadosť, teda bez vážneho dôvodu. Jeho schválením by sa podarilo zachrániť tisíce životov nevinných detí.

Hlasovať sa o nich bude budúci týždeň. V parlamente. Ale ty o nich môžeš hlasovať už túto nedeľu. Ako? No predsa svojou účasťou (či neúčasťou) na Národnom pochode za život!

Politici a politické strany budú pozorne sledovať Národný pochod za život a účasť na ňom. Na základe skúseností z práce v parlamente si dovoľujem tvrdiť, že poslanci sa vo veci ochrany života delia na tri skupiny. Jednu z nich tvoria poslanci, ktorí sú rozhodne ZA ochranu života. Druhú poslanci, ktorí sú rozhodne PROTI. A tretiu, asi najväčšiu, poslanci, ktorí sa rozhodujú podľa okolností. A tou bezpochyby najsilnejšou „okolnosťou“ bude v tejto chvíli nedeľňajší Národný pochod za život.

Koľkokrát si si povedal (možno aj so slzami v očiach): „Keby som mohol to tlačidlo v parlamente stlačiť ja, určite by so hlasoval ZA – ja aj celá moja rodina!“

Tentoraz môžeš hlasovať! Hlasovať totiž nebude len 150 poslancov v parlamente, ale každý jeden človek, ktorý príde (či nepríde) na Národný pochod za život.

Keď chcem ako poslanec dosiahnuť, aby sa nejaký zákon zmenil, musím hlasovať ZA, zdržať sa nestačí. Aj v prípade Národného pochodu za život sa nestačí zdržať (súhlasiť, ale zostať doma). Ak chceš byť ZA, musíš prísť. Príď, hlasuj za život a rozhodni!

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo