Richard Vašečka

Richard Vašečka

Poslanec NR SR, predseda Výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Manžel, otec štyroch detí.

  Strana 1

  Blog
  Prestaňme pri potratoch zavádzať
  Prestaňme pri potratoch zavádzať

  Som jedným z predkladateľov zákona o ochrane života, ktorý nezakazuje a nemoralizuje, ale ponúka riešenia. Jeho cieľom je, aby nenarodené deti nezomierali, ale aby sa narodili a žili dôstojným životom. (nasledujúci text som predniesol 10.7. 2020 v Národnej rade SR v rámci vystúpenia k rozprave o tomto zákone)

  Blog
  Voľná nedeľa bude, ale nerozbijeme vládnu koalíciu
  Voľná nedeľa bude, ale nerozbijeme vládnu koalíciu

  Výsledok parlamentných volieb pokladám za zázrak. Prvýkrát v dejinách moderného Slovenska sme porazili Fica. Vládu sme zostavili len zo štyroch subjektov a aj tak máme ústavnú väčšinu. Žiadnej inej vláde od roku 1993 nevyjadrilo dôveru také množstvo poslancov.

  Blog
  Bodka za voľbami.
  Bodka za voľbami.

  Dnes môžeme dať definitívnu bodku za parlamentnými voľbami 2020 a môžeme sa venovať politickej budúcnosti Slovenska a kresťanskej politiky. Kresťanská únia je pripravená spolupracovať a ponúka partnerský prístup všetkým, ktorí majú ochotu.

  Blog
  Hlasuj za život účasťou na Pochode!
  Hlasuj za život účasťou na Pochode!

  My, poslanci, vieme, že v parlamente môže o výsledku hlasovania rozhodnúť aj jeden jediný hlas. Ako by sa asi cítil poslanec, ktorý by svojou neúčasťou spôsobil, že sa nepodarila zásadná zmena v prospech ochrany života? Čo by si o ňom pomysleli jeho voliči? Aké výčitky by sa zosypali na jeho hlavu!

  Blog
  Volič rozhodol
  Volič rozhodol

  Volič rozhodol. V prvom rade svojou „vysokou“ účasťou. Na výsledky možno mať rôzny pohľad, ale vôľu voličov treba rešpektovať.

  Blog
  Kresťanský volič, ty v sobotu rozhodneš o budúcnosti kresťanskej politiky
  Kresťanský volič, ty v sobotu rozhodneš o budúcnosti kresťanskej politiky

  Keď si to tak zrátam, dostal som štyri ponuky kandidovať za europoslanca. V týchto voľbách. Aby som nerobil zlú krv, o konkrétnostiach pomlčím. Všetky som odmietol. Najmä z dvoch dôvodov. Po prvé, necítim osobné povolanie kandidovať teraz za poslanca Európskeho parlamentu. A po druhé, mám svojich kandidátov, s ktorými som maximálne spokojný.

  Blog
  Záborskú alebo Škripeka? Oboch!
  Záborskú alebo Škripeka? Oboch!

  V sobotu 24. mája 2014 riešili v mnohých kresťanských rodinách na Slovensku vážnu dilemu: „Koho budeme teda voliť?“ Nie preto, že by nebolo koho, ale práve preto, že sa ponúkali minimálne dve veľmi dobré možnosti. Na kandidátke KDH to bola predovšetkým overená Anna Záborská ako líderka kandidátky a v OĽANO to bol Branislav Škripek, poslanec Národnej rady a známy evanjelizátor. Viem o mnohých rodinách, v ktorých vyriešili túto dilemu tak, že napríklad manžel volil Záborskú a manželka Škripeka. Dobrá správa znie, že v roku 2019 takúto dilemu už riešiť nemusia! Môžu voliť Záborskú aj Škripeka spolu!

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.