Volič rozhodol

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Volič rozhodol

Volič rozhodol. V prvom rade svojou „vysokou“ účasťou. Na výsledky možno mať rôzny pohľad, ale vôľu voličov treba rešpektovať.

V prvom rade by som chcel poďakovať voličom, ktorým záleží na kresťanskej politike, že prišli tiež v slušnom počte a zvolili si svojich zástupcov v Európskom parlamente.

Politickým stranám, ktoré boli úspešné, treba pogratulovať. Celkovým víťazom eurovolieb sa podľa zatiaľ neoficiálnych výsledkov stala koalícia Progresívne Slovensko/SPOLU. Do europarlamentu sa ešte dostalo ďalších päť strán: Smer, ĽSNS, KDH, SaS a OĽANO.

Druhým víťazom je z môjho pohľadu mimoparlamentné KDH, ktoré obhájilo dobrý výsledok. Majú dva mandáty, rovnako ako pred piatimi rokmi. Zvoleným kandidátom úprimne gratulujem.

Kresťanská únia, ktorú som volil a podporoval, dosiahla výsledok, za ktorý sa určite nemusí hanbiť. Počet hlasov, ktorý získala, by pred piatimi rokmi bohato stačil na jeden mandát. Pri výrazne vyššej účasti tentoraz nestačí. Takmer 40 000 kresťanských hlasov je však veľkou devízou do budúcnosti.

Kresťanská únia za krátke štyri mesiace svojej činnosti dosiahla výsledok porovnateľný s parlamentnou SNS a dokonca predbehla dve ďalšie súčasné parlamentné strany – SME RODINA a Most-Híd. Z nových strán to žiadna iná nedokázala.

Ide sa ďalej. Pred nami sú parlamentné voľby 2020.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo