Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. september 2019

Iba jednota kresťanov zachráni Slovensko

Kresťanská politika na Slovensku upadá. Zo silného kresťanského prúdu, ktorý v deväťdesiatych rokoch určoval slovenkú politiku ostalo torzo. Jednotu, odbornosť, víziu nahradili žabomyšie spory, diletanstvo, politický avanturizmus. Potrebujeme sa vrátiť späť ku koreňom kresťanskej politiky.
Iba jednota kresťanov zachráni Slovensko

Slovensko čelí postupnej liberalizácii. Nevidíme to iba v prieskumoch verejnej mienky, ale aj v každodennom živote okolo nás. Jej vinou nie sú liberáli, ale my kresťania, osobitne kresťania v politike. Socialistický liberalizmus môže víťaziť iba tam, kde zlyhajú kresťania a konzervatívci.

Napriek všetkému je Slovensko stále väčšinovo kresťanskou a tradičnou krajnou. Slováci poznajú pravé hodnoty. Potrebujú však jasné vodcovstvo, potrebujú ukázať cestu, ako si môžu uchovať svoju krajinu a všetky dobrá, ktorá nám boli odovzdané predkami.

Kresťania v politike sa musia opäť stať lídrami, musia formovať politiku. Nie držať tašku na liberálnych tlačových konferenciách. Ak nesformujeme samostatnú politickú silu – koalíciu tých, čo chcú Slovensko hodnôt a nie Slovensko televíznych fariem, zlyháme vo svojej historickej úlohe.

Ešte stále nie je neskoro vytvoriť predvolebnú koalíciu tých, čo zdieľajú spoločné hodnoty. Ešte stále nie je neskoro sa preniesť cez žabomyšie spory. Ešte stále nie je neskoro sa správať štátnicky.

Za Kresťanskú úniu podávam ruku všetkým stranám s kresťanským a demokratickým programom a voličmi. Je čas byť odvážny a prekonať sám seba.

Inzercia

 

 

 

Ilustračné foto: https://www.skmbrussels.be/tyzden-modlitieb-za-jednotu-krestanov-2017/

Odporúčame

Blog
Ústava ako výzva pre konzervatívcov a kresťanov

Ústava ako výzva pre konzervatívcov a kresťanov

Naša Ústava nie je ideálna, ale naučili sme sa s ňou žiť. Pravidelne sa vynára otázka či by nebola lepšia nová ústava alebo aspoň výrazná novelizácia súčasnej. Ústava je kľúčom k charakteru štátu a preto potrebujeme pracovať na jej lepšom znení.

Blog
Kríže na sakách z ľudí kresťanov nerobia

Kríže na sakách z ľudí kresťanov nerobia

Dnes, deviateho septembra, si pripomíname obete holokaustu a rasovo motivovaného násilia. Tento pamätný deň je tragickou spomienkou na prijatie Židovského kódexu, ktorým sme  vlastných občanov vyhlásili za menejcenných a vystavili ich prenasledovaniu a diskriminácii, ktoré napokon vyústili do  deportácií a koncentračných táborov.