Nikdy neuzatvárajte mierovú zmluvu s hriechom

Nikdy neuzatvárajte mierovú zmluvu s hriechom

Od minulej nedele mi v ušiach každý deň rezonujú slová „nikdy neuzatvárajte mierovú zmluvu s hriechom“, ktoré povedal náš kaplán Marek pri vykladaní nedeľného úryvku Lukášovho evanjelia.

 

Zvláštnym spôsobom ma  oslovil príbeh Jefteho z Knihy sudcov (Sdc 11, 29 - 39a) v dnešnej meditácii časopisu Slovo medzi nami v dennom mailovom servise.

Verím, že autor mi odpustí, keď si dovolím z nej citovať:

„Príbeh Jefteho by mal nami otriasť a prebrať nás. Fakt, že Jefte bol jedným z vodcov, ktorého si Boh vybral pre svoj ľud, ešte neospravedlňuje hrozný hriech, ktorého sa dopustil. Jeho víťazstvo vo vojne s Amončanmi síce potvrdilo, že Boh ho požehnal, no zároveň zostáva pravdou, že Jefte dal unáhlený a nepremyslený sľub, protiviaci sa Bohu, ktorý - a to je ešte horšie - aj splnil. Z tohto všetkého je zrejmé, že existuje rozdiel medzi Božím vyvolením a verným zotrvaním v tomto vyvolení....

Jefte zjavne nemal blízkych priateľov ani poradcov."

 

Asi sa bude niekomu zdať, že teraz odbočím od témy.

Od minulej nedele mi v ušiach každý deň rezonujú slová „nikdy neuzatvárajte mierovú zmluvu s hriechom“, ktoré povedal náš kaplán Marek pri vykladaní nedeľného úryvku Lukášovho evanjelia: „Myslíte si, že som prišiel darovať pokoj zemi? Nie, hovorím vám, ale rozdelenie.“ (Lk 12,51)

 

Možno si však (nielen) jedna naša kresťanská politická osobnosť nájde súvis...

 

obrázok: zdroj pixabay.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo