Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. máj 2019

Prianie a obava

Sobota sa blíži, času je málo, budem stručný.

Prial by som (sebe, im a v konečnom dôsledku azda i Európskemu parlamentu), aby všetky tri strany, ktoré sa vo svojich názvoch hlásia ku kresťanstvu, KDH, KÚ i KDŽP, v sobotňajších voľbách uspeli.

Bojím sa len toho, ako ich lídri pochopia ten úspech a vyhodnotia ho. Skutočne sa obávam, že im naprší do nosa a následne ešte viac vyhrotia boj medzi sebou, čím kresťanskú demokraciu už naozaj pochovajú, a to na dlhé roky...

Preto by som (sebe, im, a najmä kresťanskej demokracii ako politickej ponuke) prial, aby všetci vyhoreli.

Ale bojím sa, že by to so sebou prinieslo priveľa vedľajších účinkov, ktoré by mohli byť horšie než táto choroba a jej možná liečba.

Takže sa budem držať prvého priania. A dúfať napriek skúsenostiam, že sa po voľbách stane niečo, čo dnes málokto čaká – a úspešní začnú spolu hľadať cestu k sebe.

Inzercia

Som človek, ktorý si kladie otázky a hľadá odpovede. Som známy tým, že ma zaujímajú obidve stránky mince. Venujem sa "integrálnej ekológii", osobitne možnostiam vziať si svoje zdravie do vlastných rúk - pokiaľ možno už preventívne.

Odporúčame

Blog
"Hľa, to je on!"

"Hľa, to je on!"

Michelangelo Merisi, zvaný Caravaggio (1571 - 1610) venoval pozoruhodnú časť svojho diela témam Kristovho utrpenia. Keď sa pri nich človek pristaví a dopraje si čas..., možno sa pristihnúť pri nečakanej záplave myšlienok. Tie diela skutočne vedia "osloviť"! Ponúkam svoje zamyslenie pred jedným z nich, ktoré poznáme pod názvom "Ecce, homo". Je to olej na plátne, 128 x 103 cm, vytvorený pravedpodobne v rokoch 1605/06 v Messine, v súčasnosti sa nachádza v Musei di Strada Nuova, Galleria di Palazzo Bianco v Janove

Blog
Svedomie kresťanského demokrata / Úvod

Svedomie kresťanského demokrata / Úvod

Ešte koncom minulého roka som začala pracovať na rozsiahlejšom texte, v ktorom by som zhrnula moje chápanie politiky inšpirovanej kresťanstvom. Prišli však naliehavejšie výzvy: vznik novej strany - Kresťanskej únie a kampaň do volieb do Európskeho parlamentu. Tá však skončila a ja som sa rozhodla, že využijem stíšenie verejnej diskusie na zverejnenie prvých kapitol pripravovaného textu.

Blog
Pod Tatrami volíme KDH

Pod Tatrami volíme KDH

Keď som si prechádzala kandidátku KDH, s radosťou, milým prekvapením a zároveň aj s ťažkosťou som si vzdychla, že netuším, komu z potenciálnych europoslancov pôjdu moje dva krúžky. Uvedomila som si však, že sa tam nachádzajú práve dvaja kandidáti pôsobiaci pod Tatrami. Keďže poznajú náš región, môžu o to viac prispieť (okrem iného) aj k jeho rozvoju.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.