Stanislav Košč

Stanislav Košč

Som človek, ktorý si kladie otázky a hľadá odpovede. Som známy tým, že ma zaujímajú obidve stránky mince. Venujem sa "integrálnej ekológii", osobitne možnostiam vziať si svoje zdravie do vlastných rúk - pokiaľ možno už preventívne.

Strana 1

Blog
"Hľa, to je on!"
"Hľa, to je on!"

Michelangelo Merisi, zvaný Caravaggio (1571 - 1610) venoval pozoruhodnú časť svojho diela témam Kristovho utrpenia. Keď sa pri nich človek pristaví a dopraje si čas..., možno sa pristihnúť pri nečakanej záplave myšlienok. Tie diela skutočne vedia "osloviť"! Ponúkam svoje zamyslenie pred jedným z nich, ktoré poznáme pod názvom "Ecce, homo". Je to olej na plátne, 128 x 103 cm, vytvorený pravedpodobne v rokoch 1605/06 v Messine, v súčasnosti sa nachádza v Musei di Strada Nuova, Galleria di Palazzo Bianco v Janove

Blog
Ukameňovaná
Ukameňovaná

Evanjelium podľa Jána, rok 2019. Keď sa ho neprestávali vypytovať, vzpriamil sa a povedal im: "Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň." A znovu sa zohol a písal po zemi. Do dvoch minút bola žena ukameňovaná.

Blog
Jedno je isté – v sobotu to nebude žiadna výhra
Jedno je isté – v sobotu to nebude žiadna výhra

Ťažké rozhodovanie kresťansky či konzervatívne orientovaných voličov treba doviesť k nejakému rozhodnutiu. Už sme, žiaľ, boli pri prezidentských voľbách neraz v situácii, že sme si museli vyberať „menšie zlo“. Novinkou týchto volieb je, že kandidáti, ktorí postúpili do druhého kola, vykazujú približne rovnakú mieru „zla“ (rozumej: neprijateľnosti), ibaže každý si ju „naskladal“ z iných neprijateľných ingrediencií.

Blog
Liberálne Slovensko
Liberálne Slovensko

Je to tu, vezmime to na vedomie. Isteže, nespadlo nám odrazu, z neba, ale tieto voľby boli naozaj výnimočne jednoznačným testom, skutočným „lakmusovým papierikom“.

Blog
Nastupuje 13 žobrákov
Nastupuje 13 žobrákov

Nie, nechcem sa nikoho dotknúť: slovo „žobrák“ tu nepoužívam ako urážku, ale ako analógiu – zajtra ráno budú mať všetci kandidáti úplne prázdne ruky a budú ich otŕčať k nám pre naše hlasy.

Blog
Kvalita vs. reklama
Kvalita vs. reklama

Pamätáte film „Kate a Leopold“? Leopold bol ...zaujímavý, symbolizoval poctivosť. Preto ho najali do reklamy na margarín. Bol v nej skvelý. Až kým neochutnal ten margarín. Vtedy sa nahneval, že ho zneužili a odišiel. Lebo bol z inej doby. Z doby, kedy sa robila poctivá reklama na poctivé produkty.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.