Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. marec 2019

Keby kresťania volili Františka Mikloška, mohli by sme mať dobrého prezidenta.

Ako dcéra politického väzňa bývalého režimu nemôžem voliť Š. Harabina.
Keby kresťania volili Františka Mikloška, mohli by sme mať dobrého prezidenta.

František Mikloško je človek, ktorý sa kresťanskými hodnotami sa riadi v celom svojom živote, a bol ochotný sa pre ne i obetovať. 

               Držal sa ich počas komunizmu, a preto sa na čas z matematika- vedca stal robotník.  Bol jedným z organizátorov sviečkovej manifestácie, ktorej účastníci žiadali o zlepšenie náboženských a občianskych slobôd.  Komunistický režim na toto pokojné zhromaždenie zaútočil vodnými delami a policajnými oddielmi, ktoré ľudí bili obuškami. 

               Zapojil sa do nežnej revolúcie v roku 1989 a po nej do budovania demokracie.  Aj vďaka nemu môžeme dnes cestovať, študovať v zahraničí, a slobodne sa stretávať v cirkevných spoločenstvách a občianskych združeniach. 

               Hodnotovo sa hlási ku kresťanskej Európe a vždy podporoval suverenitu Slovenska v etických a kultúrnych otázkach, v ktorých má jasno.  Váži si všetkých ľudí.  Je skúsený politik a bude Slovensko dobre reprezentovať.

 

Ako dcéra politického väzňa bývalého režimu nemôžem voliť Š. Harabina.  Udivuje ma, že pre niektorých dobrých kresťanov je prijateľným kandidátom človek, ktorý spolupracoval s komunistickým režimom a prenasledoval veriacich až do jeho pádu.  Zvlášť hrozná je jeho účasť na odsúdení tajného františkána Cyrila Bystríka Janíka                

Inzercia

Po nežnej revolúcii využíval svoju profesiu na podporu tých, čo zorganizovali únos syna prezidenta Kováča, a neskôr podporoval Smer.  Dnes sa prezentuje ako zástanca kresťanských hodnôt a uchádza sa o hlasy voličov  KDH

               Viem, že človek sa môže i obrátiť.  No takí ľudia zvyknú svoju minulosť verejne ľutovať a nehrnú sa do vysokých funkcií.  Vtedy im môžeme obrátenie uveriť.  Dcéry politických väzňov nosia tričká s nápisom: Odpustili sme.  Nezabúdame!

 

Učím etiku.  Morálka hovorí, že si máme voliť z možných alternatív tú najlepšiu.  Iba vtedy, ak nie je možná dobrá voľba, máme sa vo voľbe vyhnúť väčšiemu zlu a vybrať si to menšie.

               My si v týchto prezidentských voľbách môžeme vybrať dobrého kandidáta RNDr. Františka Mikloška.  Ak by si ho v prvom kole vybrali všetci aktívni kresťania, nemuseli by sme si v druhom kole vyberať menšie zlo.  Nebojme sa!

Profesorka na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, zaoberá sa etikou a bioetikou.

Odporúčame

Blog
„Obedy zadarmo“ – výsledky ankety

„Obedy zadarmo“ – výsledky ankety

Budúci týždeň má parlament hlasovať o návrhu tzv. obedov zadarmo pre všetky deti na základných školách a v posledných ročníkoch materských škôl. Takzvaných preto, lebo ich zaplatíme z našich daní. Zisťovali sme, čo si o tomto návrhu myslia ľudia.

Blog
Prestaňte kritizovať – pridajte sa!

Prestaňte kritizovať – pridajte sa!

Bez médií, bez ovácií sme po celom Slovensku zbierali podpisy na vznik novej strany. Oslovovali sme desiatky ľudí, aby pomohli so vznikom platformy pre kresťanov, ktorí sa neboja jasne pomenovať pravdu. Desiatky pomohli, pridali sa.

Blog
Kolakovič a zdiskreditované kresťanstvo

Kolakovič a zdiskreditované kresťanstvo

V čase nástupu komunistického režimu ľudia okolo laického apoštolátu dávali do popredia nosnú tému kresťanov: "budovanie Božieho kráľovstva". Pri páde komunistického režimu zohrala dôležitú úlohu spolupráca kresťanov s neveriacimi. "Spoločným cieľom oboch je obhajovať nezmazateľné práva a slobodu človeka,“ zdôrazňovala Eva Trizuljakova. Skúsme sa zamyslieť nad tým "kresťanským pojmom" o nebeskom kráľovstve v prednáške profesora Kolakoviča s názvom: "Kristu Kráľ – základ jeho kráľovstva". Má potenciál zaujať všetkých.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.