Prosím, podporte novelu poslanca Vašečku

List, ktorý som poslal poslancom NRSR pri príležitosti predloženia novely potratového zákona.

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás ako na voleného zástupcu, ktorý ma pracovať pre dobro spoločnosti a ľudí, ktorých zastupuje.

V histórii ľudstva nájdete mnoho situácii, kedy legálnosť veci nekorelovala s jej morálnosťou (otroctvo, nacistické zákony proti Židom ako príklad). Dnes je takouto protirečivou skutočnosťou prítomnosť umelého ukončenia tehotenstva.

Návrh pána poslanca Vasecku ponuka výrazne zlepšenie súčasného stavu v prospech najslabšej skupiny obyvateľov našej krajiny, ktorá sa často márne domáha toho najzákladnejšieho práva - práva na ochranu vlastného života. Oponenti hnutia prolife šermujú často prípadmi, kedy je umelé ukončenie tehotenstva morálne, príp. čiastočne morálne akceptovateľné, a to z dôvodu ochrany života matky a násilného počatia.
Novela však rieši tú najpočetnejšiu skupinu prípadov - aborciu na požiadanie. Zároveň prináša zlepšenie ochrany matiek pred nátlakom - zo širokého okolia viem, že takých prípadov je naozaj mnoho, keď zlyhá otec, blízka rodina, v neposlednom rade tí, ktorí skladali Hippokratovu prísahu o ochrane života od jeho počiatku až po jeho koniec.

Práva človeka končia tam, kde začínajú práva iného človeka, to hovorí sedliacky rozum. Prosím, nedovoľme nášmu rozumu a srdcu znecitlivieť natoľko, ako to v posledných dňoch vidno napríklad v štáte New York, kde uzákonili možnosť ukončiť tehotenstvo, a teda život bábätka hoc aj deň pred indikovaným dátumom pôrodu (!). Dnešná veda nám umožňuje vidieť do vnútra maternice, postrehnúť tlkot srdca bábätka par týždňov po počatí, detekovať odlišnú DNA plodu a matky; popierať hodnotu plodu, ako opravdivej ľudskej bytosti je výsostne nevedecke, ergo dá sa povedať čisto ideologické.

Nechcem hovoriť o tom, že Slovensko vymiera, že je slabá podpora rastu rodín, v rodinnej politike a demografickej otázke treba robiť mnoho ďalších opatrení a iste sa im treba venovať rovnako prioritne. No teraz je možnosť aspoň trochu prispieť k našej spoločnej budúcnosti. Lacných skratiek k vlastnému pohodliu je v živote dosť, skúsme, prosím, tu najkrvavejšiu z nich čím viac zamedziť a pomôcť ženám prijímať to krásne a nenahraditeľné poslanie matky. Prajem Slovensku, aby pamätalo na tiché hlasy svojich detí a chránila ich v ich bezbrannosti.

Všetko dobré a mnoho múdrosti v spravovaní našej krajiny prajem.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora