Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. január 2019

Poďte domov! Dom je veľký. Neubližujte matke ...

Poďte domov! Dom je veľký. Neubližujte matke ...

O čo ide v tomto zápase, ktorý sa, žiaľ, začal v konzervatívno – kresťanskom priestore? O veľa.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov skončil včera, preto dnes k tomu zaujmem stanovisko. Na úvod musím povedať, že to , že tento zápas začal práve počas Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, je veľmi zarmucujúce. 

Arabi napadli židovský štát v deň sviatku Jom kippur. A bolo to zákerné. Napadnúť kresťanov počas veľkonočných alebo vianočných sviatkov je zákerné. Ak by niekto napadol kresťanov počas Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, bolo by to považované za zbabelé. Ale asi málokto by rátal s tým, že kresťania napadnú iných kresťanov počas takéhoto týždňa.  

V takýto sebazničujúci zápas v konzervatívnom priestore dúfali viacerí. Málokto by však pomyslel, že to začne práve počas Týždňa modlitieb. No všetci tí, ktorým takýto zápas vyhovuje, sa týmto okolnostiam isto mimoriadne potešili.

Odpočuté z diskusie: S tým, že konzervatívnych strán nikdy nie je dosť súhlasí 10 z 10-tich liberálov.

Vzniká jedna nová politická strana, ktorá zbierala podpisy aj v kostoloch alebo pred kostolmi. Vzniká druhá politická strana, ktorá ani nezbierala podpisy, no po vzore B.Kollára a M. Kotlebu stranu len kúpili. Obidve budú už tie skutočne kresťanské, ale naozaj skutočne kresťanské. Jedna viac ako druhá, respektíve tá druhá ešte viac ako prvá, ale obe viac ako KDH. Viac kresťanské ako ich matka, ktorá ich vychovala. Z jednej bude vykúkať Š.Harabin a príklon k ĽSNS a z druhej neuspokojené ambície, potreba za každú cenu kandidovať do europarlamentu a byť predsedom a všeličo iné, ale o tom neskôr. Obe tieto strany sa začali hlásiť o pozornosť práve v Týždni modlitieb za jednotu kresťanov a začali tým, že zaútočili na svoju matku. Na KDH.

Tieto nové strany budú po sebe zazerať, sem tam na seba možno niečo uštipačne utrúsia, ale obidve sa sústredia na svoju matku. Sústredia sa na KDH a ako tí „praví“ kresťania tú svoju „matku“ – matku, ktorá im pomohla, ktorá ich vychovala, chovala, budú hrdzavým nožíkom rezať spredu a zozadu, budú ju zraňovať.

Začať vojnu je zlé. Začať útočnú vojnu je veľmi zlé. Začať útočnú vojnu a zakrývať sa kresťanstvom je veľmi, veľmi zlé. Začať útočnú vojnu, zakrývať sa kresťanstvom a začať ju proti iným kresťanom je ...

Kto má záujem, aby takýto zápas nastal? Skoro všetci. Zápas v konzervatívnom priestore vyhovuje všetkým okrem samotných konzervatívcov. Vyhovuje Smeru. Vyhovuje liberálom. Vyhovuje extrémistom. Vyhovuje všetkým a každý si prihodí, pomôže, aby to bolelo čo najviac. Pomôže, aby tá sebazničujúca vojna mala čo najväčšie obete.

Viete, čo je najlepšie na voľbách v demokracii? Najlepšie na voľbách v demokracii je to, že budú ďalšie. KDH je demokratická strana. Za necelý rok a pól prebehnú v KDH opätovne voľby na post predsedu KDH. Rok a pól zbehne ako nič. Ak chce niekto byť predseda, z úcty k tomu spoločenstvu a ich voličom, pracuje korektne na tom, ako tie voľby vyhrať. Nie na tom, ako to spoločenstvo zničiť a hlasy voličov rozbiť.

Inzercia

Hovorí sa, že ak po dobu 5-tich rokov hodinu denne venujete štúdiu nejakej témy, tak po tých piatich rokoch ste v tej téme jeden z najlepších odborníkov v krajine. Ak chce byť niekto predsedom, treba sa tomu venovať. Treba sa tomu venovať intenzívne. Je potrebné pracovať 7/24, je potrebné študovať, presviedčať skutkami, modliť sa a za ten cca 1,5 roka do volieb na predsedu KDH sa takto človek má šancu tým predsedom stať.

Chcem všetkých ľudí s veľkými ambíciami poprosiť: bojujte so mnou. Nebojujte s matkou. Nebojujte s KDH. Neurážajte tých našich dobrých ľudí. Dobrých ľudí, ktorí nikdy nič z toho, že boli členmi v KDH nemali a ani nechceli mať. Nechceli byť poslancami, europoslancami, poradcami, nechceli byť v radách štátnych železníc. Oni len chceli byť členmi kresťanskej strany. Oni si nezaslúžia, aby ich niekto očierňoval, vkladal im nejakú vinu.

Prosím, neničte im KDH. Bojujte so mnou. Kľudne, nech sa páči. Chcete vyhrať? Chcete byť predsedom? Podpredsedom? Chcete byť v predsedníctve? Poslancami? Chcete byť europoslancom? Nech sa páči! Za cca 1,5 roka budú voľby predsedu KDH. Pracujte! Robte pre KDH, presviedčajte. To je cesta. Nerozbíjajte KDH. Nezakladajte nové strany, ktoré rozbijú hlasy kresťanských voličov. Nezakladajte strany, ktoré nemajú šancu uspieť, no majú potenciál ublížiť.

Ak KDH neuspeje v najbližších parlamentných voľbách, viem, čo je moja povinnosť. Hneď odstúpim. Ak však KDH prejde do parlamentu, korektne oznamujem, že sa úplne logicky budem uchádzať o opätovnú dôveru a budem kandidovať za predsedu. Majú niektorí naši horliví, premotivovaní bratia vo viere obavu z toho, že KDH uspeje a preto majú cieľ ho poškodiť?

Bojujte, prosím, korektný vnútrostranícky zápas. Vzdelávajte sa, čo ako čudne to v dobe rigoróznej práce predsedu parlamentu znie. Verte, že vzdelanie, štúdium, múdrosť sú dôležité. Treba študovať ekonomiku, trendy, tendencie. Treba vedieť, čo je HDP. Prinášať návrhy, riešenia, získavať dôveru. V potravinách pri pokladni sa môžete aj  5 x prežehnať, ale za nákup musíte zaplatiť peniazmi.

Vyhrajte so mnou vo vnútrostraníckych voľbách. Nesnažte sa vyhrať tak, že sa pokúsite zničiť KDH a tým sa vyhnete zápasu so mnou. Porazte ma vo voľbách predsedu a ja Vám podám ruku. Budem držať prsty, aby sa Vám vo vedení kresťanskej demokracie darilo. To je cesta. Nerobte šialené projekty takej alebo onakej strany. Kto sa v tom má vyznať? Znižujete si tým svoju vážnosť, dôstojnosť. Škodíte kresťanskej demokracii.

Na poslednej Rade KDH som všetkých vyzýval: Vráťte sa domov! Poďte budovať náš veľký spoločný dom! Miesta je dosť. To pozvanie stále platí.

Ak sa však rozhodnete, že budete škodiť KDH, škodiť kresťanskej demokracii, pripravte sa. Bude to zápas.

                                                                                                                         

Odporúčame

Blog
Zdá sa vám František Mikloško zvláštny kandidát?

Zdá sa vám František Mikloško zvláštny kandidát?

Som súčasťou novovznikajúcej strany Kresťanská demokracia - Život a Prosperita. Zjednotili sme sa na hodnotových zásadách a preto mi nikto nevnucuje ani nebráni voliť konkrétneho prezidentského kandidáta zo zoznamu tých, ktorí spĺňajú moje hodnotové kritéria. Kritéria kresťana. Ja budem v prvom kole prezidentských volieb voliť Františka Mikloška.