Pukance, kúpte si pukance! Predstavenie začína.

Pukance, kúpte si pukance! Predstavenie začína.

Včera sa udiala historická chvíľa. Až človeku príde ľúto, že si to nik nevšimol. Nie je mojou úlohou nikomu robiť reklamu, ale keďže tu na blogu Postoja som sa vzniku novej strany niekoľkokrát  venoval, tak aby sa nestratila „niť“, dovolím si tu publikovať celú reakciu na vznik novej politickej strany KDŽP, ktorú odoslalo naše tlačové oddelenie na základe žiadosti agentúry SITA .

Celá reakcia bola dlhšia a do agentúrnej správy sa nezmestila celá, tak preto, aby nevznikli prípadné nedorozumenia, zverejňujem ju tu celú.

Zároveň avizujem, že mám rozpísaný blog o tom, že sa zdá, že to ešte nie je všetko.  Politické šialenstvá pokračujú. Nielen jedna nová politická strana, ale je možné, že až dve nové strany. Kto by sa v tom vyznal, však? Tu kábel, tam kábel. Áno, tí, ktorí mali byť pôvodne v tej prvej strane,  údajne uvažujú o vzniku druhej. Vadí im totižto Harabin v tej prvej. Ale nevadí  im Harabin ako osoba, ale vadí im, že by ich Harabin presvietil a ich by nebolo vidno a to je pre niektoré egá nepredstaviteľné. Keď šialenstvo, tak poriadné.

Teraz cez deň chodíme a rozdávame letáky po dedinách a mestách. Vraciame sa opäť do ulíc, medzi ľudí. Tam sa cítim naozaj dobre. Tam sú ľudia ďaleko úprimnejší , autentickejší ako vo virtuálnom priestore.  V uliciach je cítiť človečina.

Takže mám čas napísať blog len po večeroch, ale hádam sa k tomu prekonám do víkendu.

Preto tie pukance. Keď sa donútim k tomu, aby som to dopísal, tak sa tie pukance zídu.            

Samotná reakcia:

Slovensko novú stranu vytvorenú z neúspešných politikov KDH a časti „starej gardy“ nepotrebuje.

Slovensko nepotrebuje ani politickú stranu, ktorá bude podporovať Š. Harabina.

Slovensko nepotrebuje ani politickú stranu s príklonom k ĽSNS a k Smeru, stranu plnú morálnych kompromisov.

Nemôžete založiť nič spravodlivé na nespravodlivosti, na klamstve. Začali s tým, že osočovali KDH. Je to veľký paradox, že osočovali tí, ktorí toho, čo kritizovali, boli sami súčasťou.

Sú indície, že ľuďom v kostoloch hovorili, že podpisujú petíciu proti „Istanbulu” a pritom podpisovali petíciu za vznik novej strany. Ak je toto pravdou, to nie je v rozpore s vierou, s kresťanstvom, ale aj so zákonom. A také veci má riešiť polícia.

Dvaja z troch členov petičného výboru pripravovanej strany robia v štátnych železniciach. Nevieme, aké sú v štátnych železniciach platy, ale asi dosť veľké, keď sa za podpis niektorým zberačom podpisov vyplácalo 2.50 Eur za jeden podpis.

Kto platí tieto náklady a prečo? Je potrebné sa pýtať.

Kvôli zakladaniu tejto strany došlo k hrubému zneužitiu viery, kostolov, kresťanstva.

Zbierať podpisy na vznik politickej strany pred kostolmi alebo dokonca priamo v kostoloch je ďaleko za hranicou akejkoľvek slušnosti.

Splnomocnenec tejto novej strany P. Molda bol v KDH dlhé roky. Bol členom rozpočtovej správy KDH, nominantom v štátnych železniciach. Prečo sa všetkých týchto pozícií nevzdal na protest voči tomu, že KDH nerieši dostatočne ochranu života?

KDH je matkou matiek, lietadlová loď. Odštartovalo z nej veľa lietadielok, lietadiel, ktorým po čase došiel benzín a zrútili sa do mora. Zopár sa ich stihlo vrátiť. Z KDH odchádzali vtedy kvalitní ľudia a založili si nové strany. Teraz však z KDH odchádzajú neúspešní členovia, ktorí neuspeli v KDH a majú pocit, že keď budú hrubo zneužívať tému ochrany života a útočiť na KDH, tak uspejú.

Je viac ako len symbolické, že týmto ľuďom včera zamával na rozlúčku aj pán Palko, ktorý zistil, že spoza všetkých tých cnostných rečí vykúka Š. Harabin.

Slovensko je na križovatke. Trieštenie hlasov je sabotáž a niekoho zámer.

Sme svedkami ďalšieho pokusu o rozbitie konzervatívnych, kresťanských hlasov. KDH si prešlo ťažkým obdobím. V súčasnosti je konsolidované, pripravené zabojovať o návrat do veľkej politiky. Je nám ľúto, že to chce niekto pre svoje osobné ambície a prospech poškodiť.

To je zlá správa.

Tá dobrá správa je, že to zvládneme.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo