Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. august 2018

Anka Kolesárová v. dúhový Pride

1.9. obohatí Slovenská Katolícka Cirkev tú všeobecnú o blahoslavenú Anku Kolesárovú. Je to veľký dar v čase krízy v oblasti úpadku mravov a sexuality vo všetkých sférach života.
Anka Kolesárová v. dúhový Pride

Mladá žena, ktorá mala život pred sebou, dokázala rozpoznať, že hriech nie je kompromis. Takúto jasnú voľbu vie rozpoznať, prijať a konať len svätý človek. Morálka nie je relatívna, ale absolútna.

ALE

V Košiciach sa v daný deň stretnú akoby dva odlišné, možno až protichodné svety. Ak to nebol zámer, je to až zvláštna náhoda. Veriaci človek vie, že nič nie je náhoda. Je to teda Boží zámer? Na prvý pohľad som si to nevedel predstaviť. "Náhodou" - sa dejú dva pochody z opačného hodnotového spektra v jeden deň v jednom meste. Dokonca som zaregistroval aj vyhlásenia k zmenám termínov. Mediálne "prekáračky" kto má právo na daný termín...

Rozumiem všetkým, ktorí sa boja o bezpečnosť a verím, že tento deň bude zachovaná.

Účastníci blahorečenia ju narúšať nebudú a v dobrej vôli verím, že ani druhá strana.

Prečítal som si príspevok a zamyslel sa - Ako sa Anka Kolesárová pozerá na Pride v Košiciach (http://svetlosveta.sk/ako-sa-anka-kolesarova-asi-pozera-na-pride-v-kosiciach/). Možno Anka Kolesárová chcela a prosila Boha o to, aby to tak bolo. Aby táto konfrontácia hodnôt a čistoty bola na jednom mieste. Aby prišlo ku konverzii mnohých na jej orodovanie. Aby sme my veriaci mali príležitosť tento druhý svet osloviť, pomodliť sa za neho a áno, ako apoštoli pomôcť nájsť Boha. Zamýšľam sa nad tým, prečo je to tak. Pretože náhoda - neexistuje.

Na blahorečenie do Košíc pôjdem a nebojím sa konfrontácií. Aj to je odkaz novej mučeníčky čistoty. Nebojte sa a verte v evanjelium.

Inzercia

- manžel, otec, syn, katolík, bežec, slabý golfista, ešte slabší skipper - vyštudovaný ekonóm s praxou v manažmente, marketingu a obchode. - a celý život sa snažím dopracovať k svätosti - postačuje tá, ktorá mi otvorí bránu neba :-)

Odporúčame

Blog
Odísť od Krista? A kam?

Odísť od Krista? A kam?

Evanjeliový úryvok najbližšej nedele (Jn 6,60-69) hovorí o odchode mnohých učeníkov od Ježiša, ale podáva aj jedno z najsilnejších mesiášskych vyznaní z úst apoštola Petra. Predchádza mu Ježišova priama otázka adresovaná apoštolom „Aj vy chcete odísť?“ Kríza viery prichádza aj do nášho života. Akú odpoveď si zvolíme my?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.