Naozaj urobila SIS všetko, aby zabránila vražde Martiny a Jána?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Naozaj urobila SIS všetko, aby zabránila vražde Martiny a Jána?

Ak Slovenská informačná služba urobila, tak ako tvrdí po mimoriadnom rokovaní parlamentného výboru pre činnosť SIS jeho predseda Gábor Grendel, (https://www.aktuality.sk/clanok/570292/grendel-sis-urobila-vsetko-aby-zabranila-vrazde-novinara-a-jeho-snubenice/ ), tak je na mieste otázka, kto potom pochybil?

„SIS monitoruje a monitorovala pôsobenie zahraničných zločineckých skupín na Slovensku. Zároveň viaceré zistenia odstupuje orgánom činným v trestnom konaní alebo iným štátnym orgánom. Keďže však poslanci rokovali v utajenom režime, nemohol jasne povedať, či v hľadáčiku SIS bola aj rodina Vadalovcov, o ktorých Ján Kuciak písal vo svojom poslednom nedokončenom článku,“ informujú ďalej v tejto správe  aktuality.sk

 

Ja však pridávam toto moje zistenie. Aj keď nie som žiadnym odborníkom na obranu a bezpečnosť a nie som ani odborníkom na tajné služby, čiže kľudne znesiem kopec kritiky. :-)

V oblastiach Strategického zamerania vypracovala Slovenská informačná služba (SIS) v minulom roku pre externých príjemcov (prezident alebo premiér Slovenskej republiky, rezort vnútra, spravodlivosti, prezident Policajného zboru či rezort diplomacie) 352 spravodajských produktov. http://www.teraz.sk/slovensko/sis-dodala-externym-prijemcom-vratane/204891-clanok.html

Preto ma zaráža, že dosiaľ nemáme informáciu o tom, či minulý rok, resp. aj v predchádzajúcich rokoch, keďže talianska mafia by mala na Slovensku pôsobiť od 90. rokov, SIS zachytila pohyb talianskej mafie na Slovensku. Rovnako nedisponujeme dodnes informáciami či SIS následne vypracovala pre niektorého z externých príjemcov produkt, najmä keď sa zdá, že vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej má prepojenie s organizovaným zločinom.

Ak to SIS spravila, zaujíma ma, kto produkt vyhodnocoval a čo pre zastavenie organizovaného zločinu na Slovensku spravil? Neviem, kto to môže prezradiť, asi možno nikto, ale ak si prečíta tento môj blog náhodou aj prezident SR Andrej Kiska J, tak ho vyzývam, ak je to v jeho kompetencii, aby preštudoval všetky produkty SIS za posledných 10 rokov alebo, ak je to možné zriadil na to špeciálny tím. Pretože, ak SIS zachytila pôsobenie Vadalovcov na Slovensku a upozornila na to aj príslušné orgány, tak niektorý z tých orgánov očividne zlyhal...

P.S. Ešte raz dodávam je to len moja úvaha, proste nedá mi spávať číslo 352, a to je len za rok toľko vypracovaných produktov SIS. Za 10, ak by ich každý rok bolo toľko, je to 3520.  A ak sa ani v jednej Vadalovci nespomínajú, tak  nie som si istá, že SIS si skutočne robila svoju prácu. Ale možno SIS aj jej riaditeľovi krivdím, no potom si nerobil svoju prácu niekto iný...Že by minister vnútra?

P.S.2. Aj preto som sa spolu s mojimi známymi v Sabinove rozhodla zorganizovať verejný pochod s názvom za Martinu a Jána – Pravda musí zvíťaziť. Pochod sa uskutoční v piatok, 9. marca so začiatkom o 16.30 h. Stretneme sa v parku pri Mestskom úrade v Sabinove. Pridáte sa? Fotografiu mladých ľudí nám poskytla rodina Martiny, za účelom zorganizovania pochodu. Preto využívam aj tento priestor na šírenie informácie, že sa bude konať.

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo