Panika našich liberálnych elít

Slovenských liberálnych elít sa zmocnila panika. V Amerike nastúpil do funkcie prezident, ktorý hovorí úplne iné veci než oni hovorili, presnejšie opakovali, dve a pol desaťročia.

Zrušil finančnú podporu potratovej organizácii Planned Parenthood. Z webovej stránky Bieleho domu asi tri hodiny po zložení prísahy stiahol propagáciu homosexuálov LGBT. (Som zvedavý, či sa americké veľvyslanectvo v Bratislave opováži vyvesiť dúhovú vlajku pri najbližšom pochode homosexuálov). O Merkelovej pozvaní sýrskych emigrantov do Nemecka povedal, že to bol zlý politický krok. S Ruskom chce spoločne bojovať proti islamskému terorizmu. O NATO hovorí, že je už asi prekonané a brániť bude len krajiny, ktoré vynakladajú na obranu predpísaný podiel z HDP. Teraz sú to dve percentá, ale na budúci rok môžu povedať Američania, že to majú byť štyri percentá a tak ďalej. Slávny článok 5 zmluvy o NATO o spoločnej obrane má len účtovnícku hodnotu. Teraz to bolo povedané, doteraz sme to len vedeli.

Nástup Donalda Trumpa vo Washingtone pripomína Varšavskú zmluvu po nástupe Michaila Gorbačova. Ten povedal generálnym tajomníkom spojeneckých krajín, že sovietska armáda už nezasiahne, ak sa doma nebudú vedieť sami udržať pri moci. Aká vtedy prepukla panika medzi komunistami!

Naše liberálne elity odrazu nevedia, čo s nimi bude. Posledný .týždeň má na obálke titulok: Čo s nami urobí (Trump)? Titulná strana .týždňa hovorí naplno, že oni nás viedli do vazalstva voči Amerike. Štefan Hríb vo svojom editoriale vyjadruje hrôzu z prvého telefonátu Trumpa s Putinom, hoci sa uskutočnil až potom, ako Hríb písal svoj editoriál.

Našich liberálov ani nenapadne, že naša krajina by sa mala starať o svoju bezpečnosť predovšetkým sama. Áno, má hľadať spojencov, aj geopolitické krytie, ale predovšetkým sa má starať sama o seba. Pozrime sa na Izrael. Je obkolesený nepriateľmi, ktorí ho chcú zničiť, ale s USA nepodpísal ani spojeneckú zmluvu, pretože by sa cítil obmedzený.

Daniel Bútora sa pýta, tiež v .týždni, či bez Ameriky zostaneme koncom dejín, čiže po nás (nich)  nikto viac. V SME nechávajú bubnovať proti Trumpovi Toma Nicholsona, Peter Schutz nasadil komplikovaný vyčkávací postoj. Mikuláš Dzurinda v rozhovore v HN tvrdí, že Trump neruší západné hodnoty. Politik. Pre Tomáša Gálisa v Denníku N sú prvé Trumpove kroky hrozivé. Nuž, na druhej strane sa Marián Kotleba vyhráža našim liberálnym publicistom súdmi. (Až vyhrá).

V nárekoch liberálnych elít som zatiaľ nepostrehol tón, že by teraz mali vyjsť z kaviarne a započúvať sa do reči ulice. Nečítal som, nepočul som ľútosť, že zničili našu armádu, urobili z nej len doplnok amerických expedičných síl ďaleko vo svete, ale vlastnú krajinu nie je schopná brániť. Ešte stále šíria podozrenie voči Slovenským brancom, mužom, ktorí cez víkendy cvičia v lesoch, aby Slovensko predsa nebolo až také bezbranné. Problémom slovenských liberálov je, že najradšej by Donalda Trumpa nahlas odsúdili (prekliali), ale na druhej strane vedia, že bez Ameriky nevyžijú. Sú v panike.

 

Našim liberálnym elitám možno len odkázať: neberieme vám, ak sa cítite elitami. Ale potom si prečítajte Hviezdoslava: K ľudu, k ľudu, mládež naša, k ľudu sa maj, k svojmu ľudu. Alebo Pieseň o burevestnikovi od Maxima Gorkého:

Над седой равниной моря ветер тучи собирает. Между тучами и морем гордо реет Буревестник, черной молнии подобен. 

То крылом волны касаясь, то стрелой взмывая к тучам, он кричит и — тучи слышат радость в смелом крике птицы. 

В этом крике — жажда бури! Силу гнева, пламя страсти и уверенность в победе слышат тучи в этом крике. 

 

Možno už burevestnik lieta nad nami.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo