Effundit cor meum verbis bonis
(Srdce mi preteká slovami vďaky; Žalm 44)
Moji drahí priatelia a žičlivci,
Keby som bol o 10-15 rokov mladší, boli by ste dostali tento môj e-mail o niekoľko dní skoršie a bol by som oslovil každého z vás osobitne. V mojom pokročilom veku však rozhodnutie k činu trvá dlhšie a všetko ide pomalšie. A tak sa stalo, že trošku oneskorene, ale o to vrelšie a srdečnejšie, chcel by som touto cestou vyjadriť svoju vrelé a precítené vďaky za milé prejavy pozornosti, ktorými ste ma poctili pri príležitosti mojich 100. narodenín.
Keď ďakujem Pánu Bohu, že mi dal dožiť sa takého požehnaného veku, s rovnakou vrúcnosťou Mu ďakujem aj za dar toľkých dobrých a verných priateľov, žijúcich nielen na rodnom Slovensku, ale na troch kontinentoch, ktorí si na mňa spomínajú v dobrom a ktorí takým pekným slovom potešili moje starecké srdce.
Z veľkej vzdialenosti, avšak v duchovnej blízkosti, vám posielam moje vrúcne priateľské pozdravy i žičenie všetkého dobrého a prosím Všemohúceho, aby „všetkých mojich dobrodincov večnými dobrami odmeniť ráčil.“
Svätá omša na váš úmysel - za vaše dobré zdravia a neustále duchovné obohacovanie - bude odslúžená v Austrálii, vo štvrtok 30. apríla 2026.
S pocitmi hlbokej vďaky,
Adelaide, 28.apríla 2026
František Vnuk