Biele košele a čisté trenky Martina Leidenfrosta

Biele košele a čisté trenky Martina Leidenfrosta
Komentár Martina Leidenfrosta o štyroch chlapoch hrdo bojujúcich za svoje pohlavie a za voličov oboch pohlaví otvoril otázku, či sú biele košele dosť biele a čisté trenky dosť čisté.  
Jolana ÍTÝ Čuláková
Jolana ÍTÝ Čuláková
Blogerka, mama štyroch dospelých detí.

Veď sú to dospelí chlapi,  napísal o rokovaní štyroch opozičných lídrov komentátor Martin Leidenfrost v jeho krátkom, ale o to vtipnejšom texte na Postoji. Priam z neho sršala radosť, nadšenie a spokojnosť. 

Ach, jaj, akoby dospelosť a mužnosť zaručovali, že sa ľudia vždy dohodnú. Akoby dve pohlavia v ústave boli svätým grálom všetkých správnych chlapov.  

To však nie je všetko, čo ma rozosmialo a pobavilo. 

https://www.postoj.sk/184725/na-protivladnom-kadehackom-portali-bez-stipky-hanby-drukujem-kdh

Martin zobral dve pohlavia, štyroch chlapov, zopár kresťanov, premiéra (ako olivu), zalial to celé rakúskym šarmom, pomiešal, pretrepal a... 

Dobre viem, že animozít z minulosti je neúrekom, ale spolupráca na novele predsa len klapla, napísal.

Aká spolupráca na novele? Čo klaplo, Martin? 
 
Veď tí štyria chlapi v bielych košeliach si iba posadali okolo hranatého stola. Cez veľké okno presvitalo bratislavské UFO a oni vyčerpaní a hladní hľadali spôsob, ako prejsť vláde cez rozum a hodiť novelu ústavy a dve pohlavia do koša. Potrebovali sa novely zbaviť ako použitej dámskej vložky, ktorá sa im nedopatrením prilepila na ruku. 
 
Ozaj, a čo tak chlapi v bielych košeliach, s bielymi goliermi a vypratých trenkách?  Túto možnosť ponúkate tiež?  Vaša chlapská predstava fúzie kresťanských demokratov (KDH) s Krajniakovou bublistranou (KÚ) je na to ako stvorená.
 
Martin, verte mi. Moja ženská intuícia mi hovorí, že aj vypraté trenky a voňavé ponožky môžu byť na päte deravé. V lakovkách sa však diera vždy elegantne stratí... To zas potvrdí každý správny chlap. 
 
Váš nápad na "dobrého a zlého" ale vôbec nie je márny. To by však tí dvaja museli byť niečo viac ako iba panáci v kukurici. 
 
Čo sa týka vašich chlapských predstáv o politickej strane ako o rodine, tam ste úplne mimo misu. Politická strana nie je ako rodina. Rodinu si nevyberáme. Uznávam, pre väčšinu voličov a voličky to vyzerá lákavo, keď si vodca strany ako Tarzan zabúcha na hruď a privinie na ňu svoju širokú politickú rodinu...
 
Nuž a pomätenencov a škodcov skúste hľadať na poli s kukuricou a nie medzi tými, ktorí sa rozhodli z politickej strany odísť so cťou, slobodne, legitímne, slušne, bez škandálov a handlovania. 

Charakterní kresťania z historicky prežitej Matovičovej kandidátky majú otvorené dvere.

Ach, jaj. Charakterní kresťania u ufňukanca a bitkára Matoviča? Zrazili ste sa koňom? 
 
Ak aj omylom k tomuto umelohmotnom ficobijcovi nejakí veriaci "prikvitli" a nechali sa na začiatku jeho politického "ťaženia proti Ficovi" opiť rožkom, už v jeho strane dávno nie sú. Teda ak majú skutočný charakter.  
 
Ak ešte nebodaj sú u Matoviča nejakí kresťania, tak to sú už len tí slepí, hluchí, psychicky labilní, frustrovaní alebo inak "zmätení" jedinci, ktorí potrebujú silného, charizmatického, inšpiratívneho a šťavnatého vodcu, aby sa cítili plnohodnotnými, aktívnymi občanmi (občiankami) a nažhavenými voličmi/kami.  A takýto vodca (vodkyňa) v KDH momentálne nie je. 
 
KDH si privinie na hruď aj bezcharakterných kresťanov v čase volieb. To si buďte istý, milý Martin.

Ako ukazuje urazené vyplakávanie vášho premiéra smerom ku KDH a k nášmu denníku, kádeháci v minulých týždňoch urobili všetko správne.

Keď premiér začne vyplakávať, je to ocenenie správnosti? Veď on vyplakáva aj nad migračnou krízou, plynom, nad neziskovkami a najviac nad sebou samým.
 
Premiérove reči a jeho protivládne a kádehácke švihanie vykosťovacím nožom ste ešte neprekukli? A nie je to skôr tak, že vás to naplnilo chlapskou hrdosťou, keď Postoj, do ktorého píšete a ktorý vás platí, označil premiér za kádehácky? 
 
Tu už sranda končí, Martin. Chlapsky si treba priznať, že biele košele a čisté trenky nie sú deravé ponožky a nestačí obrátiť kabát. 
Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť