Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. marec 2016

Kotlebovci, neberte meno Božie nadarmo

Katolícki kňazi verejne vyzývali na voľbu Kotlebu. Myslím si, že biskupi by mali vyjadriť jasné stanovisko.

Pri sledovaní filmov či čítaní kníh mávam taký zvláštny pocit, keď sa obrazovky či strany začnú zapĺňať čiernymi uniformami. Dej sa vyvíja rôzne a potom, potom príde nástup fašizmu, ktorý zasiahne každú oblasť bežného života. Príde ten pocit – pocit prázdna, beznádeje, strachu, smútku. Prvýkrát vo svojom živote som sa po zhliadnutí výsledkov parlamentných volieb rozplakala. A objavil sa ten pocit, ako z filmu...

Následne sa mi v hlave rozprúdili myšlienky, kto ho asi volil? Pochybujem, že na Slovensku máme vyše 200-tisíc „holých hláv“. Podiel hlasov pre jednotlivé politické strany, konkrétne správy z médií o trnavských kňazoch, ale aj ďalší kňazi, napríklad z Banskobystrickej diecézy, ktorí na Facebooku presviedčali na voľbu Kotlebu, radikálna pro-life aktivistka, ktorej v boji proti interrupciám asi nevadí použiť akýkoľvek prostriedok, to všetko nasvedčuje veľmi zahanbujúcej skutočnosti. ĽS-NS volili aj praktizujúci kresťania, vrátane kňazov!       

Čo je na tom? Veď Kotleba sa vlastne prezentuje ako radový kresťan, jeden z nás. Je proti spomínaným interrupciám, registrovaným partnerstvám... V povolebnej diskusnej relácii na TV Markíza ako jediný poďakoval Bohu za zvolenie jeho strany do parlamentu a poznamenal, že bez Boha je všetko márne, no s ním je všetko možné. Aj na webovej stránke ĽS-NS sa skloňuje meno Ježiša Krista a sám Kotleba je predstavený ako ten, ktorý sa za neho nehanbí.

Ten istý človek, ktorého meno, keď zadáte do Googl-u, tak za pár minút zistíte, kým vlastne je a kto sú jeho spolukandidáti do parlamentu. A nechoďte na mňa s argumentom, že v mainstremových médiách sa pravdu nedozviem. Stačí ho vidieť oblečeného v uniforme a spomenúť si na hodiny dejepisu. Stačí len trošku pootvoriť oči a len ťažko niekto obstojí s argumentom, že s fašizmom ho spájať netreba alebo že sa už polepšil.

Takže, milí veriaci, neviem akým spôsobom sa vám podarilo dať dokopy hádam najväčšie zlo v dejinách ľudstva s kresťanskými hodnotami. Sory, ale argument, že aj Hitler bol katolík, asi nezaváži. Máte nejaký lepší? A vážený pán Kotleba, neberte meno môjho Boha nadarmo!

Myslím si, že cirkevní predstavitelia by sa mali zamyslieť nad tým, či je ešte namieste v tejto otázke mlčať. Podľa môjho názoru by sa mala katolícka cirkev verejne dištancovať od toho, že predstavitelia ĽS-NS spájajú kresťanskú vieru s princípmi svojej strany. A tiež verejne odsúdiť konanie kňazov a iných kresťanských aktivistov, ktorí na voľbu takejto strany vyzývali.        

Inzercia

Odporúčame

Blog
Nemodlím sa, lebo nemám čas?...

Nemodlím sa, lebo nemám čas?...

V živote má človek veľa starostí. Každý deň dostáva ich bohatú nádielku. A my?... Ženieme sa z jednej roboty do druhej. A... nestíhame! Pritom duchovný človek potrebuje aj modlitbu. Často nestíhame ani tú. Musí to byť?...