Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. jún 2022

Arcivojvoda Ferdinand Zvonimír oslávil 25 rokov

Arcivojvoda Ferdinand Zvonimír oslávil 25 rokov

Hoc od rozpadu Rakúsko-Uhorska ubehlo už viac ako 100 rokov. Vzniklo Československo a z monarchie sa prešlo k republikánskemu zriadeniu. Čo však celej Strednej Európe zostalo sú spoločné dejiny a panovnícky rod, ktorý dejiny národov v Strednej Európe spája. V okolitých štátoch je monarchistický sentiment prítomný oveľa silnejšie než u nás na Slovensku. Tento silnejší sentiment sa pretavuje aj do zakladania politických strán, ktoré majú vo svojom programe aj obnovu monarchie. V Česku je takou stranou Monarchistická strana Čech Moravy a Slezska, ktorá nie len, že chce v Česku obnoviť monarchiu, ale aj uznáva nároky Habsbursko-Lotrinskej dynastie. Táto dynastia by mohla uplatniť svoje nároky aj v Rakúsku a taktiež na Svätoštefanskú korunu, ktorá sa viaže k dejinám Slovenska. Na Slovensku momentálne takáto strana neexistuje... Chýba?


    Mnohým je určite známa cisárovná Mária Terézia či Jozef II. prípadne cisár pán František Jozef I. Kto však predstavuje túto dynastiu v súčasnosti a kto by sa v budúcnosti mohol stať či už cisárom rakúskym, alebo kráľom českým a uhorským? Arcivojvoda Ferdinand Zvonimír je pravnukom posledného rakúskeho cisára blahoslaveného Karola I., ktorý vládol od roku 1916-1918. Je vnukom korunného princa Otta Habsbursko-Lotrinského (1912-2011). A ako najstarší syn Karola Habsbursko-Lotrinského je prvým v poradí v následníctve hlavy dynastie. Jeho celé meno znie Ferdinand Zvonimír Maria Balthus Keith Michael Otto Antal Bahnam Leonhard von Habsburg-Lothringen. Narodil sa  21.6.1997 v Salzburgu. V septembri onoho roku bol pokrstený v Záhrebe, kde mu bolo dané meno Zvonimír s odkazom na posledného chorvátskeho kráľa Zvonimíra (1075-1089) z domácej dynastie Trpimírovcov. Od roku 2011 je rytierom Rádu zlatého rúna a v súčasnosti pôsobí ako automobilový pretekár.


Napadlo vám niekedy, že by sme opäť v budúcnosti mohli mať monarchiu?

Inzercia

Vítam vás na mojom blogu. Venujem sa témam z oblasti histórie, kresťanstva a súčasným politickým otázkam. "Pravda je krásna a trvalá vec." (Platón) Prostredníctvom mojich článkov chcem s vami zdieľať jej hľadanie.

Odporúčame

Blog
Rany ako krvavé perly...

Rany ako krvavé perly...

I keď sa možno zdá, že človek počas veľkej krízy veľa stráca, vnútorne omnoho viac získava: zmysel pre veci podstatné, nadhľad, silu, statočnosť a zároveň slobodu, miernosť, pôvab, nehu, jemnosť i krásu - v svojej duchovnej jedinečnosti. Bolestivo preporodené vlastné ja začína prekvitať tvorivými vlastnosťami, ktoré sú výsledkom neúprosného boja pokory a pýchy…

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.