Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. december 2021

Diskusný h-index a diskusné príspevky podľa tém

Čo nového v komunite? Databáza má už viac ako 50000 komentárov a archív najlepších reakcií má už takmer 300 príspevkov! Odteraz už klasifikovaných aj podľa tém článkov.
Diskusný h-index a diskusné príspevky podľa tém

Nový rekord

Diskutérovi Palinho sa podarilo zlomiť rekord v pluskovej nadpriemernosti. Jeho príspevok počtom plusiek 14-násobne prevýšil pluskový priemer v diskusii (37 plusiek) , čím dosiahol komunitnú špičku. Gratulujem!

Diskusné reakcie podľa tém

V snahe zlepšiť prehľadnosť a viditeľnosť vašich príspevkov budú reakcie posledného mesiaca klasifikované aj podľa tém a obdobia, ku ktorému sa vzťahujú! Viac na konzervativnediskusie.sk.

Nový diskusný h-index

Zaviedol som i nový ukazovateľ úspešnosti diskutéra tzv. diskutérsky h-index. Ak máte 3 príspevky aspoň s 3 pluskami, h-index máte 3. Ak chcete mať index 4, musíte mať 4 príspevky aspoň so 4 pluskami. Ak ho chcete 5, musíte mať 5 príspevkov aspoň s 5 pluskami, atď [1]

Oprášené staronové indexy

Okrem nového indexu pribudli na stránke projektu ešte dva rebríčky. Prvý ukazovateľ je dosť priamočiary a hovorí o celkovom počte vám udelených plusiek. Druhý približuje vašu pestovanú nadpriemernosť.

Index (vysoko)nadpriemernosti

Každý váš príspevok vždy ohodnocujem koeficientom, ktorý hovorí, koľkonásobne udelený počet plusiek prekračuje diskusný priemer [2]. Ak je počet plusiek na príspevku menší ako je 3-násobok priemeru v diskusii, máte smolu. Skóre nadpriemernosti vášho príspevku je NULA. Ak je počet plusiek vyšší, príspevku nie je pridelená nula ale skutočný vypočítaný násobok. A skóre napriemernosti diskutéra je nahromadená suma koeficientov z vašich príspevkov [2]. Snahou je nechať vyniknúť tým autorom, ktorí nemajú len skalných fanúšikov, od ktorých dostanete "povinnú" dávku plusiek, ale vedia zaujať pozornosť väčšieho publika. Index nie je dokonalý, ale nateraz postačí.

Diskutérske hodnosti a unikátne čísla

Keďže sa stále rád ako dospelý hrám a špekulujem nad milými hlúposťami až trápnosťami, uzmyslel som si, že diskutéri si za ich snaženie a čas strávený nad klávesnicou zaslúžia uznanie a odmenu. A keďže nie je nikto, kto by ich potľapkal po pleci, udelím im komunitné hodnosti a vyznamenania podľa zásluh a mojej kreativity. Udeje sa to teraz počas Vianoc spolu s ohlasením štatistických výsledkov, v ktorých zverejním aktuálny počet diskutérov denníka Postoj posledných mesiacov a kto je ako snaživý. Tieto informácie nemá ani redakcia, takže sa bude jednať o relatívne unikátny náhľad.

Inzercia

Prajem príjemné prežitie Adventu.

DISKUSIA

[1] Index hovorí, koľko máte príspekov s počtom plusiek vyšším, ako je poradové číslo príspevku v zozname vašich príspekov podľa počtu plusiek.

[2]. Ak je počet príspekov v diskusii >= 200, priemer je počítaný z príspevkov aspoň s jedným pluskom v danej diskusii. Ak je počet príspekov v diskusii <200, tak je priemer počítaný z priemerov v diskusiách 200+ v analyzovanom týždni.

dVEDECi tematického Cuvée - počítačový simulant - púštny zálesák - aktivista za zlepšenie diskusného online prostredia a väčšiu emancipáciu diskutérov a blogerov -držiteľ prestížneho online titulu "úplne jedinečného mrhača vlastného životného času" - stúpenec ritualizovaného sentimentu. Píše rôzne podľa chuti a možností.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.