Lukáš Pastorek

Lukáš Pastorek

dVEDECi tematického Cuvée - počítačový simulant - bývalý púštny zálesák - aktivista za zlepšenie diskusného online prostredia a väčšiu emancipáciu diskutérov a blogerov od redakcií -držiteľ prestížneho online titulu "úplne jedinečného mrhača vlastného životného času" - stúpenec ritualizovaného sentimentu. Píše rôzne podľa chuti a možností.

  Strana 1

  Blog
  Druhá komunitná online debata internetových diskutérov
  Druhá komunitná online debata internetových diskutérov

  Je mať KDH v parlamente výhoda? Má KDH ešte šancu? Čím sú zaujímaví, že sú potrební? Majú kresťania iné alternatívy? Aké výsledky priniesli súčasní kresťanskí poslanci? Je slovenské kresťanstvo vôbec ešte nejaká sila? Prečo kresťanská politika nie je „cool“ pre mladé generácie? Kde máme medzery a kde sú rastové možnosti? Nehádžeme toho na kresťanských politikov veľa? A čo my? Robíme toho dosť? Aké je naše miesto? Nie je slovenský kresťan synonymom včerajška? Kultivuje kresťan nejak verejný priestor? Nie je vo výsledku rovnaký ako ateista? A čo Covid a vojna na Ukrajine? Kde boli a sú kresťania a ich politici?

  Blog
  O slobode a pýche elít a neelít
  O slobode a pýche elít a neelít

  Môj príspevok z online diskusie na tému: Osvietený spravodlivý štát: – kde končí elite autorita a začína pýcha, – kde končí jednotlivcovi sloboda a začína jeho pýcha.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.