Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. november 2021

Zákaz bohoslužieb - čo s tým urobíme?

V blogu prosím o vyplnenie dvoch dotazníkov, ku ktorým je krátky komentár. Ďakujem.
Zákaz bohoslužieb - čo s tým urobíme?

Fotka je zo stránky www.bazilikamarianka.sk

Milí priatelia, už dlho sa hovorilo o tom, že na jeseň/v zime príde tretia vlna pandémie. Tiež nebolo tajomstvom, že očkovanie nám na Slovensku veľmi úspešne nejde a teda celá spoločnosť bude musieť čeliť rôznym obmedzeniam, prípadne aj lockdownu. Pre nás veriacich to znamená aj obmedzenie bohoslužieb. Už dlhšie tu máme zákaz prijímania do úst, nepoužívame svätenú vodu, sú limity v účasti. Vo viacerých diecézach platí dišpenz od povinnej účasti na svätej omši v nedele a prikázané sviatky. Teraz tu máme úplny zákaz verejných bohoslužieb. Zostala možnosť individuálnej pastorácie.

Nič z tohoto nie je prekvapením. Áno, mohlo sa stať, že by nedošlo k úplnému zákazu verejných bohoslužieb. Ale aj keby nie, obmedzenia v počte prítomných by platili a dišpenzy zrejme tiež. To vyvoláva otázku: pripravovali Vás Vaši kňazi na túto skutočnosť? Aké možnosti prežívania duchovného života v prípade, že sa osobne nezúčastňujete svätej omše Vám odporúčali? Priviedli Vás aj k nejakým novým formám, ktoré ste predtým nepoznali? Podeľte sa o svoju skúsenosť v tomto dotazníku: 

Výsledky hlasovania budú dostupné. Prípadne sa pokúsim získať názor kňaza na to, čo sa dozvieme a zverejniť ho. Všetko bude závisieť od časových možností.

 

Druhý dotazník je prípravou na blog zo série Cirkev a manažment, kde budem hovoriť o očakávaniach, ktoré vedúci mávajú od ľudí, ktorí sú im zverení. Preto ma zaujíma, s akými očakávaniami sa stretávate v cirkevnom prostredí, najmä od kňazov, ktorí spravujú Vašu farnosť.

Ďakujem a želám Vám všetko dobré.

Inzercia

Ženatý muž, otec, katolík snažiaci sa o dialóg. Ak ma chcete kontaktovať ohľadom mojich blogov o manažmente a Cirkvi, píšte na adresu cirkev.a.manazment@gmail.com

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Majstri nelogiky vol.1 - Covid

Majstri nelogiky vol.1 - Covid

Dnes ľudí veľmi bolí, keď musia zapojiť rozum. Výsledkom sú rozličné nelogické bludy, ktoré však poniektorí z nás považujú za očividne normálne. Rozhodol som sa teda postupne spísať takýto miniseriál článkov, ktoré vyvracajú prípady, v ktorých ide logika bokom. V tomto prvom diele sa budeme venovať slávnemu Covidu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.