Milí našinci s Dávidovou hviezdou

Milí našinci s Dávidovou hviezdou
Áno, teraz mám na mysli všetkých vás, ktorí si trúfalo až cynicky dávate profilovku s Dávidovou hviezdou a vpísaným Netestovaný, či najnovšie dokonca Neočkovaný. Hanba vám
Martina Šulová
Martina Šulová
Blogerka, Pro Life aktivistka, snažím sa pokryť rôzne sféry a oblasti. Píšem o kresťanstve ako takom, všímam si dianie vo svete, v kultúre atď.

A nielen vás, bežných občanov, ale aj vás, pánov politikov (prioritne  opozície, keďže som len dnes natrafila na status jedného pána zo Smeru, ktorý tento symbol takto nechutne využil). Morálka a charakter vám asi veľa nehovoria.

Rada by som vás poukázala na preštudovanie histórie, ale nejako tuším, že by to bolo zbytočné. Keďže sa napriek dostatočnému množstvu informácii a vedomostí na školách prirovnávate k obetiam holokaustu, genocídy Židov a status neočkovaný a netestovaný je pre vás status hodný toho označenia pre našich židovských spolubratov a spolusestry za čias najsilnejšej germanizácie a útlaku, bolo by to, ako keby som balvany na steny hádzala. Nie?

Úprimne, aj by mi vás bolo ľúto, ale táto ľútosť sa mieša so znechutením, hnevom, sklamaním, šokovaním a smútkom. Kde máte vy ľudskosť a dovolím si zájsť ešte ďalej, kde je vaša inteligencia, etika, morálne cítenie, nejaké to uvedomenie? Blbá otázka, že?

Ja viem, že naháňať voličov pre voľby je určitým spôsobom vašou povinnosťou, ale aká to je len povinnosť, cynicky si robiť srandu zo symbolov útlaku ľudí, ktorých len v Poľsku zahynulo počas druhej svetovej vojny 3,5 milióna či už v plynových komorách, na popravisku, či po neľudských experimentoch typu zošívania orgánov malých detí - dvojičiek?

To vážne vakcíny, ktoré majú za úlohu chráni životy a zdravie populácie a testovania, ktoré mali rovnaké ciele, prirovnávate k aktom a činom páchaným na Židoch v koncentračných táboroch? Zhrňme si to.

Židia počas 2.svetovej vojny a aj pred jej začatím neboli prakticky nikým. Nemali nárok na adekvátne vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, či prácu. Boli segregovaní. Museli utekať, museli sa skrývať. Koľkých z vás vyhnali z domovov s tým najnutnejším, čo ste mali a koľkých z vás dali do getta? Hláste sa . Určite sa nezdvihla ani jedna ruka. Koľkých z vás rozdeľovali do skupín, kde jedna mierila do plynu a druhá na nútené práce, ktoré v konečnom dôsledku znamenali vo väčšin prípadov to isté? Koľkým z vás vzali identitu, rodiny? Zas. Určite ani jedna ruka.

Koľkí z vás sa bojíte výjsť z domu preto, kým ste? Pre to, kde bývate, k akej národnosti a viere patríte? Nenechajte sa vysmiať.

Židovská Dávidova hviezda znamenala poníženie. Bola symbolom utláčaného človeka, ktorému vzali všetky možné práva. Bola symbolom toho, že Židia neboli považovaní v tom čase za ľudí.  Aké právo trvalo vzali vám? Vzali vám právo pracovať? Vzdelávať sa? Vzali vám právo výjsť von? Sú dočasné obmedzenia pohybu za účelom zabránenia vírusu, ktorí ľudí zabíja, porovateľné s obmedzením na životoch Židov, ktorých mali v pláne jediné, a to zlikvidovať? Takéto zneužívanie tohto symbolu útlaku a poníženia je dno všetkého, čím človek môže byť.

Slovač, kam sme sa to dostali? Prirovnávať ochranu života a zdravia ku genocíde? K utláčaniu? Ktorú skupinu ľudí a kto sa to snaží vyhladiť? Fakt sme tak hlboko klesli? Spamätajte sa. Netestovaný a Neočkovaný o vás nevypovedá nič, len to, že ste neočkovaný a nebol ste na testoch. To je nejaký váš spoločenský status? Prakticky mi je úplne zle z vás.  A ešte viac z politikov, ktorí to dokázali vypustiť do pléna a naháňať si na tom voličov. Fakt nemáte v sebe kúsok hanby?

Jedno ma teší, a to, že sa aj Židovská komunita na Slovensku konečne ozvala k týmto prirovnaniam a razantne proti ním vystúpila. To, čo vy "hviezdy na Facebooku" predvádzate, vypovedá o vašom charaktere, inteligencii a nízkej úrovni ľudskosti. A to ma mrzí.

Pre vás ostatných, prosím, ak môžete, šírte toto vyjadrenie a stanovisko Židovskej komunity na Slovensku všade, kde sa dá, nech si aj títo ľudia, ktorým evidentne chýba chrbtová kosť, uvedomia, že ich cynizmus neostal bez povšimnutia:

https://www.facebook.com/zidianaslovensku/photos/a.1788792161394152/2950638538542836

Ďakujem vám

 

https://pixabay.com/sk/photos/mu%c5%be-%c5%beidovskej-lebky-kippah-%c5%beid-3274012/

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť