Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. marec 2021

Strana Sloboda a solidarita ukázala, že ľudí vníma iba ako čísla v Exceli

Dôchodcovia nevytvárajú ekonomické hodnoty, takže na očkovanie môžu počkať, hoci najviac umierajú na Covid-19.
Strana Sloboda a solidarita ukázala, že ľudí vníma iba ako čísla v Exceli

Takto (parafrázujem) sa vyjadrila predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v Sobotných dialógoch. Jej tvrdenie je hrubo antisociálne, neúctivé a zároveň nerozumné, pretože práve starší ľudia môžu skôr podľahnúť na koronavírus, pričom ich očkovaním sa dajú zachrániť stovky životov a odbremeniť nemocnice, v ktorých budú zachraňovať zase iných pacientov.

Pápež František často hovorí o kultúre skartácie - kultúre, v ktorej starí, chorí a slabí nemajú miesto, pretože neprodukujú ekonomické hodnoty. Spoločnosť, ktorej vládne kultúra skartácie je však nehumánna a ľudia sú po použití "odhodení" ako odpad.

Výrok poslankyne Zemanovej je kultúra skartácie par excellance. Pričom je to paradoxné, keďže SaS znamená Sloboda a SOLIDARITA.

Tá však Saskárom veľa nehovorí. Slová Anny Zemanovej sú potvrdením, že myslia antisociálne a ľudí vnímajú cez čísla v Exceli. Lenže človek nie je iba číslo, ktoré Mr. Excel nejako vyhodnotí a zaškatuľkuje. Ľudia majú neodňateľnú dôstojnosť, ktorá im prináleží aj keď sú ekonomicky neproduktívni. Avšak koncept ľudskej dôstojnosti prevyšuje myslenie typu Excel.

Prosím, pamätajte pri najbližších voľbách na to, že ak ste alebo budete v dôchodkovom veku, tak Saskári Vás ako prvých hodia cez palubu.

 

Inzercia

Som Campaign Manager CitizenGO Slovensko, člen predsedníctva Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska a študent katolíckej teológie na Pápežskom teologickom inštitúte v Rakúsku.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame