Pošlime viac kresťanov do Bruselu

Na prvý pohľad sa môže zdať, že voľby do Európskeho parlamentu sú zbytočné a pre Slovákov nedôležité. Preto bolo v minulosti voliť málo ľudí. Lenže tento rok to tak nemôže byť. Ja som sa viackrát vážne znepokojil, keď nám začali z Bruselu chodiť čudné správy o dokumentoch ako bol Estrela, Lunaček a pod. Zistil som, že viacerí naši europoslanci ich schválili hlasovaním ZA.

Boli to najmä poslanci zo strany Smer, ktorých je tam až 5. Nemali problém zahlasovať za prudko protirodinné nariadenia, ktoré by určovali aj hodnotové princípy a zákony v našej krajine. Boli tam aj požiadavky na obmedzenie práv rodičov na výchovu detí alebo obmedzenie výhrady vo svedomí voči vykonávaniu potratov a iné divnosti. Áno, priatelia, skutočne ide o tú istú politickú stranu, ktorá sa snaží na Slovensku presadiť ústavnú ochranu manželstva. Hrozí, že poslanci Smeru by mohli tvoriť väčšinu slovenských zástupcov aj po týchto eurovoľbách. Je zaujímavé (aj smutné) že starí slovenskí kresťanskí parlamentní politici sa vôbec neohradili proti tomuto smeráckemu hlasovaniu. Preto som presvedčený, že musíme ísť voliť a zobrať mandát europoslancom, ktorí nezastupujú hodnotovú orientáciu vlastných voličov. A poslať tam tých, ktorí majú rovnaké hodnoty a zásady ako ich voliči.

Súťaživosť nie je biblický ani kresťanský princíp

Kresťania sú na niekoľkých kandidátkach, aj na našej kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností. Žehnám všetkým politikom, ktorí sa rozhodli kandidovať a pevne stoja na kresťanských hodnotách. V týchto voľbách si môžete vybrať iba dvoch kandidátov a to z jednej politickej strany. Aj preto som obviňovaný z toho, že keď kandidujem, odoberám hlasy iným kresťanských politikom. Ja to vidím inak. Žiadnych voličov nikomu neberiem. Mám svojich. Tých si pohľadám a požiadam ich o vyslanie na túto misiu do EP.

Súťaživosť a neprajnosť nepovažujem za dobrý princíp, ani v politike a ani v osobnom živote. Dnes existuje u nás veľa kresťanov, ktorí z rôznych príčin nemôžu alebo nechcú voliť doteraz pôsobiacich kresťanských politikov. Pre nich sme tu my, na kandidátke OĽaNO. Žehnanie a dobroprajnosť dokážu zmeniť mnohé veci. A tak nestratíme hlasy nevoliacich kresťanov, ale získame ich. A bude nás môcť v politike EU spolupracovať viac. Vari to netreba?? Zoberme mandáty Smeru.

Nebuďme obmedzení v nazeraní na voľby len podľa minulej štatistiky. Že je nás iba málo voličov a viacerí kandidáti ich "trhajú." Veď oslovme obrovské percentá inovoličov, nevoličov a prvovoličov! Vari nevieme, kam sa obrátiť? Veď politik so svojimi voličmi komunikuje - či vari nie...? Kvôli tomu nemusí nikto očierňovať druhých a vyvyšovať seba. Je potrebné voliť tých, ktorým dôverujeme a získať ďalších voličov. V tom je občianska zrelosť a nie vo výzvach proti druhým. Ja sa svojim voličom prihovorím a snažil som sa byť s nimi v kontakte aj doteraz.

Som presvedčený, že je treba aby v EP bola pani Anna Záborská. To, čo sa jej podarilo spraviť za svoje pôsobenie v tejto inštitúcii je obdivuhodné. Je veľkým vzorom všetkých kresťanských politikov, ktorí by mali ochraňovať život od počatia až po prirodzenú smrť. Ja si dovolím doporučiť aj šikovného právnika Martina Dilonga. Poznám ho viac rokov, je to fajn človek, hovorí cudzími jazykmi, má dobrú povesť a rozumie rodinnému právu. Kto z akéhokoľvek dôvodu nemôže dať hlas prolife kresťanom v OĽaNO, (ako sú p. Dubačová, p. Remišová, p. Raučinová, p. Trnovec, p. Kravčík) dajte ho napríklad týmto dvom. A prehovorte ďalších priateľov, aby sa nevykašľali na voľby, ale išli voliť, možností majú dosť. Takto spoločne môžeme poslať viac kresťanov do Bruselu.

Veľa obyvateľov Slovenska, a medzi nimi aj veľa kresťanov, sa rozhodne každé voľby nedať svoj hlas nikomu. Tak spoločne strácame možnosť poslať do Bruselu politikov, ktorí budú obhajovať naše kresťanské hodnoty a princípy. Máme povinnosť starať sa nielen o Slovensko, ale aj o Európske spoločenstvo, ktorého sme súčasťou a máme v EP zviditeľňovať hodnoty pravdy, evanjelia a života. Preto prosím, nezostaňte doma a zoberte svojich rodičov, priateľov a choďte voliť.

Ešte by som rád uviedol na správnu mieru jednu záležitosť. Na čele našej kandidátky je Jozef Viskupič. Je to človek s dobrým srdcom. Neznáša farizejstvo a pokrytectvo a je v niektorých otázkach viac liberál, ale predovšetkým otec, ktorý si ctí tradičnú rodinu, slovenské tradície a bráni našu kultúru. Spolu so mnou si myslí, že hodnotové, etické a kultúrne otázky nemajú na náš štát a našu spoločnosť dopadať ako diktát z Bruselu, z EU, z EP. Tomuto diktátu sa budeme brániť.

Ktorýkoľvek kandidát Obyčajných ľudí a nezávislých osobností je hlboko presvedčený o tom, že EU nemá do hodnotových, etických a kultúrnych otázok národných štátov zasahovať. Viem, že pokiaľ sa OĽaNO dostane do EP, nikto z nás nebude hlasovať za podobné správy, ktoré vydesili rodičov detí na Slovensku. O problematických otázkach vieme viesť zmysluplný dialóg a to v spoločnosti potrebujeme. A hlasujeme každý za seba.

Branislav Škripek

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo