Zakonzervované postoje


Určite ste si aspoň raz v živote otvárali konzervu. Bolo v nej niečo dobré, ak to bolo dobre pripravené a v záruke, alebo niečo nechutné. Hlavným zmyslom konzervy je to, aby sa do nej nedostalo niečo z okolia, čím by sa znehodnotil obsah konzervy. Konzervy majú svoj význam. Horšie je, ak sa systém konzerv aplikuje do každodenného života. Ľudia sa izolujú a odmietajú skutočnosť. Nevnímajú ju a jednoducho odmietajú jej preniknutie za stenu konzervy. Pre život človeka máva takéto konzervovanie vážne následky.

Ale aj iné veci sa môžu nedobrým spôsobom zakonzervovať. Musím to skonštatovať, veľmi nerád, ale vidím, že aj niektoré politické strany sa vydávajú touto cestou, kde si veľmi strážia "čistú názorovú líniu" a nedovolia "vonkajším živlom" ani sebamenšie preniknutie.

Som veľmi rád, že som súčasťou politického hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.Aj preto, lebo sa ako kresťan môžem každodenne konfrontovať s názormi kolegov, ktorí nezdieľajú vždy tie isté názory ako mám ja. A čo je toho výsledkom? Aj to, že my nepotrebujeme mať v strane pani Laššákovú, aby nám niekto ukazoval ako máme v parlamente hlasovať, ale skutočne sa riadime podľa svojho vedomia a svedomia. Druhou obrovskou hodnotou je to, že aj keď máme iné názory neodsudzujeme sa navzájom. Ani nepotrebujeme hrať tradičné slovenské politické divadielko, v ktorom sa pred kamerami politici dourážujú do krvi a po vypnutí kamier sú z nich najväčší kamaráti.

Na internete som čítal viaceré nepekné články o tom, ako budem konzervatívneho voliča mýliť a zavádzať tým, že kandidujem do európskeho parlamentu. Cítim z toho toho veľký strach a zrejme žiarlivosť niektorých ľudí, ktorí zrejme takto prejavujú obavy o to, že sa nedostanú do europarlamentu. Čítam tiež, že na našej kandidátke OĽaNO je liberál Viskupič, a keď budete hlasovať za mňa, do parlamentu pošlete liberála . Nuž, čo k tomu povedať? Zdá sa mi to byť nefér hra a pohľad veľmi úzkoprsý a malicherný, ktorý im nič dobré neprinesie. Z tohto semena vyrastie len zlá zelina. Na takomto správaní nie je Božie požehnanie.

Jozef Viskupič je politik, ktorého si veľmi vážim a ctím. Je to aj môj priateľ, s ktorým sme mali veľa hlbokých a podnetných rozhovorov. Navzájom sa chápeme a určite sú oblasti, v ktorých sa na 100% nezhodneme. A to je dobre. Ale nikdy to nebude znamenať to, že si nebudeme vážiť jeden druhého. Ale je to človek, ktorý si ctí mnohé konzervatívne hodnoty a nie je "ultraliberál", lebo by bol v SaS, ale odtiaľ predsa odišiel. Preto moja odpoveď na zastrašovanie kresťanov, ktorí sa ma boja voliť, aby nevolili aj liberála je jednoduchá: Krúžkujte! Ak chcete kresťanských politikov, tak ich krúžkujte! Aj do NR SR som sa dostal len vďaka tomu, že mi OLaNO dalo miesto na kandidátke a voliči mi dali svoj hlas priamo cez krúžok. Viskupič je zakladateľ tejto strany, ktorej myšlienka je práve o tom, aby politici boli sami sebou.

Mnohí si to už možno nepamätajú, ale minulé voľby do europarlamentu aj pani Záborská a aj pán Mikolášik sa prekrúžkovali. Neboli na prvých miestach na kandidátke KDH! Vidíte, ide to!

Preto vás opäť vyzývam, priatelia. Príďte voliť 24. mája a zoberte aj dedka, babku, mamu, otca, manžela, manželku, priateľov a voľte slobodne a podľa svedomia. Tak ako to robíme my v OĽaNO. Žijeme v slobodnej krajine, preto si vážme a využime toto právo, ktoré nie je automatické.

Viac nájdete aj v priloženom videu na linke:

https://www.youtube.com/watch?v=lEHfbsqJC-I

Branislav Škripek

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo