Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. december 2020

Nie každý homosexuál musí byť aktivista presadzujúci ideologické požiadavky lgbt

K škandálu europoslanca Józsefa Szájera z Fideszu.
Nie každý homosexuál musí byť aktivista presadzujúci ideologické požiadavky lgbt

Priznám sa, že s určitou nechuťou som čítal početné škodoradostné a výsmešné komentáre, ktoré označovali Szájera za homosexuálneho pokrytca. Szájer zlyhal v tom, že nežil to, čo hlásal. No kopať do neho potom, čo bol verejne ponížený (celoeurópsky) a de facto musel ukončiť svoju politickú kariéru...neviem, protiví sa mi to.

Dokonca hlasy z Európskeho parlamentu hovorili, že hlavným problémom bolo narušenie Covid opatrení, nie divoký večierok, z ktorého utekal.

Všimnite si však, čo bolo najväčšie zlyhanie Szájera podľa jeho liberálnych kritikov: ako homosexuál si dovoliť nepodporiť ideologické požiadavky lgbt hnutia, ale podporil prirodzenú rodinu založenú na manželstve medzi mužom a ženou. Konkrétne išlo o novelu maďarskej Ústavy z roku 2011. To je teda tragédia, že?

Zároveň treba povedať, že homosexuálna orientácia Szájera bola verejným tajomstvom. Hoci bol ženatý, so svojou manželkou žil roky oddelene a samotný slobodný súhlas s manželstvom by sa dal vzhľadom na okolnosti spochybniť.

Roman Joch hovorí vo svojom trefnom komentári o troch ľuďoch: „Jeden obhajuje cnosť, nabáda ostatných, aby sa chovali cnostne, a sám sa aj tak chová, je cnostný. Druhý obhajuje cnosť, radí ju aj ostatným, ale sám sa tak nechová, v súkromí je nerestný. A tretí je nerestný, chová sa nerestne, neresť verejne obhajuje ako dobrú, radí sa tak chovať aj ostatným, cnosti v očiach iných diskredituje.“

Szájer patril do druhej kategórie. Jeho kritici: liberáli sú v tretej kategórii, pretože podporujú neresť alebo zlo (napr. „manželstvo pre všetkých“ alebo potraty), niektorí konzervatívci s ľahkosťou opovrhujúci Szájerom (pozrite si FB fanpage niektorých známych konzervatívnych politikov) síce inklinujú k prvej kategórii (podporujú prirodzené manželstvo a rodinu, možno aj tak reálne žijú), no ich opovrhujúci postoj skôr svedčí o tom, že stále musia pracovať na iných nerestiach a to dosť zásadne.

Záver: Szájer zlyhal v integrite a áno, jeho skutok vyznieva pokrytecky. No odsúďme hriech, nie hriešnika. A pamätajme, že človek s homosexuálnou orientáciou nemusí byť nutne lgbt ideologický aktivista, ale môže pokojne žiť svoj život, prípadne byť dokonca konzervatívec. A je to úplne v poriadku.

Inzercia

P.S. Myslíte si, že liberálne denníky ako eNko propagujúce polyamoriu alebo SME propagujúce pedofíliu majú morálne právo kritizovať morálne delikty europoslanca Szájera?

Odporúčam tieto články:

https://dennikstandard.sk/10733/obrana-europoslanca-szajera/

https://www.konzervativninoviny.cz/az-prilis-lakavy-terc/

Foto: Demokrata.hu

Odporúčame

Blog
 Dnes je sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie

Dnes je sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie

5.12.2020 vysielala televízia LUX film o škótskom františkánovi Duns Scotusovi (1265-1308) a jeho víťaznej diskusii z r. 1305 s dominikánmi na tému obhajoby Nepoškvrneného počatia Matky Božej, Panny Márie. Pápež Ján Pavol II. Duns Scotusa v r. 1993 beatifikoval. Východné cirkvi už v 8. storočí uznávali Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Pápež Klement XI., ktorý bol ustanovený v chráme Svätého Petra 8.decembra 1700 prikázal v r. 1708 pre celú Cirkev sláviť 8. december ako sviatok Nepoškvrneného Počatia Panny Márie.